Cosmin Matei, mesaj ironic pentru FC U Craiova 1948: „Sigur că se rejoacă meciul. Pe PlayStation!”

Sebastian Cristian Publicat: 25 februarie 2023, 20:10

Comentarii
Cosmin Matei, mesaj ironic pentru FC U Craiova 1948: Sigur că se rejoacă meciul. Pe PlayStation!”

Cosmin Matei, în timpul unui interviu / Captură Prima Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cosmin Matei a avut un mesaj ironic pentru FC U Craiova 1948. Mijlocașul celor de la Sepsi nu crede că meciul direct ar trebui să se rejoace.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Comisia de Disciplină a FRF le-a acordat victoria celor de la Sepsi, după scandările xenofobe ale galeriei din Oltenia. Formația din Bănie vrea ca meciul să fie rejucat, însă Cosmin Matei nu este de acord cu un asemenea scenariu.

Cosmin Matei, mesaj ironic pentru FC U Craiova 1948: „Sigur că se rejoacă meciul. Pe PlayStation!”

La finalul meciului dintre Sepsi și Hermannstadt, câștigat de covăsneni cu 2-1, Cosmin Matei a ținut să le transmită un mesaj ironic celor de la FC U Craiova 1948.

„Nu cred că se rejoacă meciul pentru că nu are de ce să se rejoace. Pe PlayStation dacă vor să îl rejoace. Decizia, dupa părerea mea, e finală şi cine greşeşte trebuie să plătească!

Îi respectăm, sunt o echipă bună, dar şi noi suntem o echipa solidă şi consider că putem face faţă cu brio. Avem un final de sezon cu echipe puternice, dar în momente de genul acesta se vede unde te afli şi este un test bun pentru fiecare jucător!”, a declarat Cosmin Matei la finalul meciului cu Hermannstadt, potrivit orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mititelu anunţă că Sepsi – FC U Craiova 1948 se va rejuca: „În maximum 10-12 zile”

Adrian Mititelu anunţă că meciul Sepsi – FC U Craiova 1948, întrerupt de Andrei Chivulete din cauza scandărilor xenofobe, se va rejuca. Patronul oltenilor e sigur că va câştiga la Comisia de Apel sau la TAS. A transmis că regulamentul este de partea echipei sale.

„Sunt trei puncte pe care le are Sepsi şi ele nu există, nu au câştigat aceste puncte. Este o decizie fără acoperire. Acum, când vorbim noi, suntem pe loc de play-off. În ultima săptămâna din sezonul regulat eu sunt convins că vom juca meciul cu Sepsi la Sfântu Gheorghe.

Regulamentul nu permite întreruperea meciului decât pentru scandări de rasism. Nu există în România în regulament să întrerupi pentru scandări xenofobe, doar pentru rasism. În regulamentul din România şi de la UEFA nu există această prevedere că se poate întrerupe meciul pentru xenofobie. Decizia este nulă pentru că regulamentul nu prevede întreruperea meciului decât pentru rasism.

Reclamă

UEFA, care e tatăl nostru, nu are nici măcar pentru rasism. Nu acordă forfait. Numai în România a fost această nebunie. Noi vom juca meciul de la Sfântu Gheorghe, că sunt convins că Comisia de Apel nu va ezita să admită acea situaţie, pentru că nu avem în regulament oprirea meciului pentru motive de scandări xenofobe.

Unui jucător de culoare sau unuia care e de etnie rromă i se strigă şi atunci el nu mai poate să se concentreze, dar ce treabă au jucătorii cu scandarile xenofobe, că zice unul cu ungurii sau cu românii, cu turcii sau cu tătarii?

Da, domnul Burleanu a respectat paşii, dar a confundat, că nu erau scandări rasiste. Prin urmare, 101% meciul cu Sepsi se va juca la Sfântu Gheorghe, în maximum 10-12 zile”, a declarat Adrian Mititelu la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:13

„Cea mai mare minge de fotbal din lume” va fi prezentă la World Cup! Va intra în Guinness Book

17:52

Bilanțul Soranei Cîrstea după parcursul fantastic de la Roma! Ce loc va ocupa în clasamentul WTA și ce bani va încasa

17:50

Marele vis al Soranei Cîrstea, după ce a fost eliminată în semifinale la Roma de Coco Gauff!

17:30

Sorana Cîrstea se oprește în semifinale la Roma! Gauff a fost prea puternică și ajunge în ultimul act

17:26

Harry Kane visează să îi aducă Angliei primul titlu mondial din 1966 încoace: “Ştim ce ar însemna pentru ţară”

17:02

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 14 mai

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 3 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 4 “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit 5 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 6 FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă!
Citește și