Cosmin Moţi îl laudă pe Dario Bonetti: “E pentru prima dată când chiar e New Dinamo!” Ce l-a impresionat pe fostul mare dinamovist

Dragoș Vasile Publicat: 6 august 2021, 9:56

Comentarii
Cosmin Moţi îl laudă pe Dario Bonetti: E pentru prima dată când chiar e New Dinamo! Ce l-a impresionat pe fostul mare dinamovist

Profimedia

Cosmin Moţi îl laudă pe Dario Bonetti! Fostul mare dinamovist laudă “New Dinamo”

Dinamo e revelaţia începutului de sezon în Liga 1. “Câinii” sunt pe locul 4 în clasament, peste rivalii de la FCSB, după ce au reuşit două victorii în trei etape. Cosmin Moţi, fost mare dinamovist, laudă echipa lui Bonetti, care se bazează pe mulţi tineri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Cei care sunt acolo s-au descurcat bine în primele etape şi chiar îmi doresc din tot sufletul ca Dinamo, cu aceşti copii, să aibă rezultate. Cred că ar mai fi nevoie că din foştii jucători să vină aici lângă echipa şi să-i mai ajute cu sfaturi. De când a început să se vorbească despre New Dinamo e pentru prima data când chiar e New Dinamo.

Cred că acum e un pas înainte, şi au dat seama într-un final că tot pe aceşti copii te poţi baza, copii care ştiu ce înseamnă Dinamo. E păcat că a trebuit ca Dinamo să ajungă în situaţia asta pentru a începe proiectul New Dinamo. Trebuia început de mult timp, mai erau jucatori cu experienţă care încă jucau şi îi puteau ajuta.

Nu cred că doar noi, oamenii care iubim Dinamo, putem ţine o echipă de nivelul lui Dinamo. Tot timpul la Dinamo s-a vrut performanţă, s-a încercat să câştigi campioane, cupa, să ajungi în Europa, dar acum trebuie să fim realişti, să avem încredere în aceşti copii care vin din spate, care sunt la început de drum, trebuie să le acordam încredere, să-i susţinem şi să nu abandonam proiectul asta după 3 sau 6 luni”, a declarat Cosmin Moţi.

Contra, mesaj dur pentru Cortacero: „Nu știu cum aș reacționa dacă l-aș vedea!”

Cosmin Contra a plecat de aproape un an de la Dinamo. “Guriță” nu poate însă uita nici acum trauma pe care a trăit-o în Ștefan cel Mare, din cauza acționarului spaniol, Pablo Cortacero.

Reclamă
Reclamă

„Din România nu m-a căutat nimeni, sunt foarte liniștit aici la Madrid, după ce s-a întâmplat la Dinamo, cu Pablo Cortacero. Nu m-am întâlnit cu el și nici nu vreau.

Nu știu cum aș reacționa dacă l-aș vedea pentru ce mi-a făcut mie la Dinamo. Prefer să nu-l mai văd niciodată și să stau eu liniștit”, a spus Contra pentru Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:20

VIDEO & FOTORămas-bun, Mircea Lucescu! Sicriul fostului selecţioner, depus la Arena Naţională! Pancu a îngenuncheat

11:18

Daniel Pancu a îngenuncheat lângă sicriul lui Mircea Lucescu: “A fost binecuvântarea mea să-l am antrenor”

10:26

“Am plâns în hohote, fără ruşine”. Prietenul lui Mircea Lucescu nu-şi revine, după decesul lui “Il Luce”

9:52

Barcelona, gata să depună plângere împotriva lui Istvan Kovacs. Motivul pentru care VAR nu a intervenit la faza controversată

9:27

“Toţi îl vorbesc numai de bine”. Simone Inzaghi, reacţie copleşitoare după moartea lui Mircea Lucescu

9:12

Decizia ruşilor de la Zenit, după moartea lui Mircea Lucescu. Ce s-a întâmplat la Sankt Petersburg

1 Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion 2 „Nu te vom uita” Moment superb la meciul lui Galatasaray. Ce au făcut jucătorii pentru Lucescu 3 Decizia luată în Turcia, după decesul lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Federaţie 4 Primul nume din fotbalul mondial care și-a anunțat prezența la înmormântarea lui Mircea Lucescu: “Ne vedem” 5 Ce a spus Rinat Ahmetov, după moartea lui Mircea Lucescu. Cel mai bogat om din Ucraina, aşteptat la Bucureşti 6 Răzvan Lucescu, decizie importantă luată înainte de funeraliile lui Mircea Lucescu. Ce a hotărât antrenorul lui PAOK
Citește și