Contra, mesaj dur pentru Cortacero: “Nu știu cum aș reacționa dacă l-aș vedea!” “Guriță” nu poate uita trauma de la Dinamo

Publicat: 6 august 2021, 9:14

Comentarii
Contra, mesaj dur pentru Cortacero: Nu știu cum aș reacționa dacă l-aș vedea! Guriță nu poate uita trauma de la Dinamo

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Contra, mesaj dur pentru Cortacero. Fostul tehnician de la Dinamo nu poate uita prin ce a trecut din cauza spaniolului. “Guriță” speră să nu mai dea ochi cu el, pentru că nu știe cum ar putea reacționa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Contra, mesaj dur pentru Cortacero

“Din România nu m-a căutat nimeni, sunt foarte liniștit aici la Madrid, după ce s-a întâmplat la Dinamo, cu Pablo Cortacero. Nu m-am întâlnit cu el și nici nu vreau.

Nu știu cum aș reacționa dacă l-aș vedea pentru ce mi-a făcut mie la Dinamo. Prefer să nu-l mai văd niciodată și să stau eu liniștit”, a spus Contra pentru Digi Sport.

Cosmin Contra a fost dorit în Spania

Contra nu a mai pregătit pe nimeni după experiența dezamăgitoare de la Dinamo. “Guriță” a dezvăluit că a fost extrem de aproape de a semna cu o echipă din Spania.

“Au fost trei oferte aproape să se finalizeze, dar au ales pe altcineva. Au fost din Spania și din țările arabe.

Reclamă
Reclamă

Nu e ușor să intri, că nu e un singur candidat, e destul de greu să intri în circuit”, a mai spus Contra.

Fanii lui Dinamo, revoltați la adresa spaniolilor

Nici fani lui Dinamo nu-l au la suflet pe Pablo Cortacero. Aceștia consideră că spaniolii au distrus echipa și sunt convinși că în curând vor scăpa de ei.

”Pachetul majoritar de acțiuni nu e la noi. O dată cu insolvența, ei o să dispară, pentru că noi am tot băgat bani, iar ei nu au adus nimic și o să dispară ușor, ușor. Trebuiau să bage și ei, cât am băgat noi, să țină pasul. Ai semnat cu nebunii ăia pe 15.000, 20.000, ce escrocherie a fost. Nu ai cum să faci așa ceva. Nu au mai apărut niciodată, spaniolii.

Reclamă

Noi nu i-am văzut pe nicăieri. Știam că nu o să vină nimeni. Nu vine nimeni. Cine e tâmpit să vină de acolo la noi. Spaniolii ne-au tras în jos. Dacă nu erau ei, erau plătiți toți jucătorii. OK, vă plătim pentru ce ați jucat, da voi vreți pe 5 ani. Spaniolilor trebuie să le dai banii, că nu ai cum, cu UEFA”, a declarat Adrian Rebenciuc, zis Hepaticus, primul membru elite din programul DDB, la AS.ro LIVE.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:57

Iordania – Algeria 0-0, ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Meci crucial la San Francisco

5:25

Shakira, mesaj superb pentru Lionel Messi, după ce argentinianul a scris istorie la Cupa Mondială: “Atât de mândră de tine”

5:10

Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci

5:00

VIDEONorvegia 3-2 Senegal. Meci superb la New York! Pedersen şi dubla lui Haaland trimit “vikingii” în 16-imile Cupei Mondiale

3:50

VIDEOFranța 3-0 Irak. Mbappe, dublă la meciul 100 pentru Franța! Partida a fost suspendată timp de două ore

1:48

Julian Alvarez a răbufnit după meciul Argentinei! A cerut la microfon transferul: „Știți că sunt o persoană sinceră!”

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 5 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani 6 Brazilianul Gustavo Cascardo a semnat în Liga 1
Citește și