Închide meniul

Cosmin Olăroiu, dat de gol! Ce a făcut antrenorul înainte de FCSB – Mioveni: “Acum am dat din casă”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 octombrie 2021, 10:57

Cosmin Olăroiu, dat de gol! Ce a făcut antrenorul înainte de FCSB – Mioveni: Acum am dat din casă

ImagineChina / Stringer via Hepta

FCSB a trecut prin clipe extrem de grele. Cu 14 jucători infectaţi de COVID sau accidentaţi, vicecampioana a avut mari dificultăţi înainte de FCSB – Mioveni 3-0. Fără Edi Iordănescu şi tot staff-ul său, la rândul lor infectaţi, roş-albaştrii au fost nevoiţi să apeleze la ajutor extern. Mihai Stoica a ţinut să facă dezvăluiri complete.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Olăroiu, dat de gol

FCSB a câștigat cu CS Mioveni, 3-0, după un meci în care formația roș-albastră a avut probleme de efectiv. FCSB a fost ajutată de fostul ei antrenor, Cosmin Olăroiu, și l-a angajat temporar pe Eugen Nae, iar, după meci, Mihai Stoica a dezvăluit că fostul antrenor de la FCSB s-a oferit să-l lase la echipă și pe Cătălin Necula, „secundul” său.

„Eugen Nae e al nostru. Nae, la primul antrenament când a venit şi începuse să antreneze portarii, ne-am dat seama că e de acolo. Ok, va veni Marius Popa (n.r. – antrenorul de portarii al FCSB), care e tot al nostru, iar Nae îşi va prelungi vacanţa. Era normal să vină să ne ajute și îi mulțumesc. Îi mulțumesc și lui Olăroiu, care nu a ezitat în momentul în care l-am sunat să-l rog să-l lase pe Nae două săptămâni la noi.

Mai mult, ieri(n.r- joi) m-a sunat să mă întrebe dacă nu cumva vreau să ne mai ajute cu cineva. Nu el, pentru că e plecat. Cu Cătălin Necula. Acum am dat din casă. Ăsta e Oli. Indiferent ce va face Oli, dacă va câștiga campionatul în China sau Champions League, e prezent oricând dacă îl solicităm. Oli e fratele nostru”. a spus Mihai Stoica, managerul general al FCSB, într-o conferință de presă.

Probleme mari de arbitraj la FCSB – Mioveni

A fost scandal imes după FCSB – Mioveni 3-0. Oaspeţii au ameninţat chiar şi cu retragerea din campionat după prestaţia arbitrului Marcel Bârsan. Acesta l-a eliminat uşor pe Buziuc, a acordat un penalty eronat celor de la FCSB, dar a şi validat golul 2, deşi Keşeru se afla în ofsaid, în faza premergătoare reuşitei.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:47

Manchester City l-a găsit pe înlocuitorul lui De Bruyne! 70 de milioane de euro pentru AC Milan

11:30

Carlo Ancelotti a readus speranţa la naţionala Braziliei: “Şi-a demonstrat inteligenţa”

10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

10:37

New York Knicks a rămas fără antrenor! Tom Thibodeau a fost concediat

10:11

Ştefan Baiaram va rata EURO 2025! Jucătorul Craiovei a părăsit cantonamentul naţionalei U21

9:46

Barcelona riscă să fie sancţionată în Champions League! Catalanii au încălcat, din nou, fair-play-ul financiar

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și