Gigi Becali a avut o discuție aprinsă cu ultrașii FCSB și le-a transmis că vinde clubul pentru 10 milioane de euro. Fanii susțin că atunci când au făcut rost de bani, finanțatorul roș-albaștrilor s-ar fi răzgândit.
Cristi Borcea: ”Gigi Becali, dacă nu ar mai fi la FCSB, se duce la Clinceni”
”FCSB nu are probleme cu banii pentru că a mers tot timpul în Liga Campionilor. Gigi Becali a avut bani, are bani să susţină toate echipele din Liga 1. Când eram noi, ne tachinam, mergea în deplasări, mergeam la televiziuni. Pentru el, acum este o afacere. Dacă nu ar mai fi la FCSB, se duce la Clinceni. Baza lui este peste cea a lui Hagi.
Dacă era o unire (n.r.- CSA – FCSB), ar fi fost bine pentru ei. Cu stadionul, cu baza, cu suporterii, ar fi jucat cu 30.000 la fiecare meci. Ar fi avut condiţii peste Academia lui Hagi. Era greu să-l mai egaleze cineva în România.
Era o prăpastie. Eu cred că are peste 1 miliard (n.r.- de euro), active şi bani. Pe el nu-l interesează decât biserica şi familia. FCSB este doar o afacere”, a spus Borcea, citat de realitateasportiva.net.
Gigi Becali, criticat de Gheorghe Mustață: ”Asta cu hârtia este vrăjeala lui”
Gigi Becali a fost acuzat de fanii din Peluza Nord că nu vrea să vândă FCSB. Asta chiar dacă a anunțat că se desparte de club, dacă primește o ofertă de 10 milioane de euro. Gheorghe Mustață susținea că fanii au avut suma cerută de finanțator. ”E clar, nu vrea să vândă”, clarifica situația șeful Peluzei Nord, la finalul lui noiembrie.
”Asta cu hârtia este vrăjeala lui. Dacă voia să vândă clubul, trimitea hârtia și terminam, nu mai discutam. Oamenii așteaptă răspunsul, așa că n-are niciun rost să mai discutăm. Cu ștoul ăsta că vinde clubul… n-are rost să mai continuăm. E clar, nu vrea să vândă.
Din contră, nu-și făcuseră speranțe mari. Din acest motiv am cerut răspuns la hârtie, dar nu mai are rost să discutăm despre subiectul acesta. Nu vinde și gata”, a declarat Gheorghe Mustață.
Planul pus la cale de suporterii lui FCSB pentru Gigi Becali
Suporterii lui FCSB s-au obișnuit cu stilul lui Gigi Becali și nu au avut încredere în onestitatea declarațiilor lui, care a anunțat că își vinde clubul pentru 10 milioane de euro. Prin hârtia respectivă, ultrașii au încercat să obțină o garanție că latifundiarul din Pipera nu se mai răzgândește și chiar o scoate pe FCSB la vânzare.
Concret, fanii lui FCSB au cerut, prin acea solicitare, ca Gigi Becali să-i despăgubească cu două milioane de euro, dacă se răzgândește. Dacă renunță ultrașii la tranzacție, atunci patronul vicecampioanei este cel care ar fi avut de încasat două milioane de euro.
- Gigi Becali ar fi vrut să vândă FCSB
- Cristi Borcea susține că Becali are o avere de un miliard de euro
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Răzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii. Toate rezultatele
- Gigi Becali l-a votat pe Ilie Drăgan şi merge la TAS! Avertisment pentru Burleanu: “Mi-a călcat demnitatea în picioare”
- Răzvan Burleanu l-a atacat pe Ilie Drăgan, după ce a câştigat un nou mandat de preşedinte FRF: “Cine e măscăriciul ăsta?”
- “Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”
- Scandal uriaş la alegerile FRF! Ilie Drăgan s-a revoltat şi e ţinut cu greu de bodyguarzi: “Ştiţi principiul votului secret?”
































