CSA Steaua a promovat în Liga 2! Daniel Opriţa, genial după meci: “Trebuie să merg să-mi fac o revizie!” Ce a spus despre viitorul său

Antena Sport Publicat: 30 mai 2021, 19:48

Comentarii
CSA Steaua a promovat în Liga 2! Daniel Opriţa, genial după meci: Trebuie să merg să-mi fac o revizie! Ce a spus despre viitorul său

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Daniel Opriţa, după ce CSA Steaua a promovat în Liga 2! Jucătorii au încins o horă la finalul partidei, iar Daniel Opriţa a fost aruncat în sus de jucători. La finalul partidei, antrenorul CSA Steaua a fost extrem de fericit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Opriţa spune că acest sezon l-a extenuat la maximum şi că a avut emoţii uriaşe când i-a văzut pe fani lângă echipă.

Daniel Opriţa, după ce CSA Steaua a promovat în Liga 2

A fost un meci greu. A plouat destul de tare, dar băieţii şi-au făcut treaba. Există presiune, a fost foarte mare. Aproape că ne-au dat lacrimile când ne-au aşteptat suporterii la stadion. Trebuie să merg să-mi fac o revizie, să văd cum stau cu sănătatea pentru că nu a fost uşor. Aveam încredere în băieţi, dar în fotbal orice se poate întâmpla. Important e să se bucure băieţii. Le mulţumesc că m-au suportat. Am avut ieşiri necontrolate, vreau să plec în vacanţă.

Eu nu ştiu ce va fi mai departe. Dorinţa mea e normală, să mi se propună un contract profesionist. Nu stiu, mi se termină contractul, nu ştiu ce va fi mai departe, am îndeplinit ce mi s-a cerut. Dorinţa mea, e normal, dar să mi se propună un contract profesionist şi lucrurile astea, dacă nu, nicio problemă, sunt bucuros că mi-am îndeplinit obiectivul, mai departe nu contează“, a spus Daniel Opriţa, după ce echipa sa a promovat în Liga 2.

CSA Steaua a promovat în Liga 2

CSA Steaua Bucureşti a promovat în Liga 2. “Militarii” au învins-o pe CS Afumaţi cu scorul de 4-1 la general în barajul de promovare. În prima repriză, George Călinţaru a deschis scorul rapid, în minutul 3, iar Adrian Popa a restabilit egalitatea. Rezultatul final a fost stabilit de Emilian Pacionel, care a marcat din penalty, în minutul 90.

Reclamă
Reclamă

În minutul 77, de la CS Afumaţi a fost eliminat Stîngă. Tot duminică, Dacia Unirea Brăila a promovat în al doilea eşalon învingând cu 1-0 Oţelul Galaţi, în manşa secundă a barajului, după ce în tur scorul a fost 1-1.

Anterior, au câştigat barajul pentru Liga 2 echipele Corona Braşov, Viitorul Şelimbăr şi Unirea Dej.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:19

VideoJurnal Antena Sport | Zi de mare sărbătoare

21:17

VideoJurnal Antena Sport | Cel mai rău din Chișinău

21:15

VideoJurnal Antena Sport | E all-in la Mondial

21:12

VideoJurnal Antena Sport | CSM e la o palmă de trofeu

21:10

VideoJurnal Antena Sport | Lovitură de teatru cu Kopic

20:57

Cornel Dinu a propus un singur antrenor la Dinamo, după plecarea lui Zeljko Kopic. Șefii „câinilor”, făcuți praf

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 3 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 Florentin Petre și-a decis viitorul după despărțirea lui Zeljko Kopic de Dinamo 6 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova
Citește și