CSA Steaua nu se joacă! "Militarii" și-au spulberat adversarii cu 8-1 și îl amenință pe Gigi Becali

Alexandru Ivan Publicat: 20 februarie 2021, 12:56 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:16

Comentarii
CSA Steaua nu se joacă! "Militarii" și-au spulberat adversarii cu 8-1 și îl amenință pe Gigi Becali

CSA Steaua, victorie categorică în ultimul amical

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Chipirliu și Pacionel au reușit câte o "dublă" pentru CSA Steaua. Nsiah, Walace, Rasdan și Nicolae și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSA Steaua a spulberat-o pe Metalul Buzău, scor 8-1

Partida s-a disputat în complexul din Ghencea. Rezultatul este unul de-a dreptul surprinzător, în condițiile în care cele două echipe au terminat la egalitate în duelul din campionat, scor 2-2. 

În primul "11" aliniat de Daniel Oprița s-au regăsit nou-veniții Dragoș Huiban și Philippe Nsiah. Cei doi au ajuns în tabără militarilor în această iarnă, de la Gloria Buzău și, respectiv, Concordia Chiajna.

"Militarii" au mai disputat alte două partide amicale în pauza competițională, ambele câștigate. Echipa lui Oprița le-a invins cu 4-3 pe Sporting Roșiori și cu 4-1 pe Universitatea Cluj. 

Liga 3 se va relua pe 13 martie, iar primul test pentru CSA Steaua este chiar împotriva rivalei FCSB 2. Cele două echipe ocupă primele două poziții din Liga 3 Serie 4, "militarii" având două puncte peste formația "satelit" patronată de Gigi Becali. 

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica, în război cu CSA Steaua

Mihai Stoica a lansat un atac extrem de dur la adresa celor de la CSA Steaua. Oficialul FCSB spune că banii alocați pentru echipa de fotbal ar putea fi redirecţionaţi către alte cauze.

De altfel, Mihai Stoica spune că e mai importantă blocarea celor de la CSA Steaua în drumul spre Liga 2 decât câştigarea Cupei României de FCSB. Echipa a doua a celor de la FCSB poate juca barajul de promovarea cu CSA Steaua.

„E mai important meciul dintre FCSB II cu CSA Steaua decât Cupa României, pentru că trebuie stopată această gaură neagră. Sunt plătitor de taxe, dar nu vreau să plătesc salariul lunar al lui Nsiah, care am auzit că are 28.000 de lei pe lună. Nu sunt de acord să plătesc pentru un fotbalist de 38 de ani care joacă în Divizia C și are burtă", a spus Mihai Stoica. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:59

Mihai Stoica nu a avut milă de adversarii FCSB-ului: „Slabi, bezmetici”! Ce trebuie să facă roş-albaştrii ca să se califice

22:59

Gest incredibil al lui Adrian Mititelu în ziua în care FCU Craiova revine în fotbal!

22:33

”Ucigașul” FCSB-ului a semnat cu Dinamo! Lovitură de proporții dată de ”câini”

22:20

Dawa ia peste picior FK Auda înainte de meciul decisiv: „Nu cred că este la nivelul nostru”

21:57

VIDEOMomente de coșmar pentru colegul lui Darius Olaru! Jefuit în plină zi de cinci indivizi. Ce obiecte i-au furat

21:44

„Asta vrea Gigi” Mihai Stoica a dat detalii despre atacantul dorit de Becali la FCSB!

1 FotoPrezentatorea TV a arătat mai mult decât și-ar fi dorit, chiar în direct! „O mică problemă cu rochia” 2 Oficial. Universitatea Craiova l-a cedat pe căpitanul naţionalei României 3 „Mi se pare inuman!” Andrei Nicolescu, uluit de transferul FCSB-ului! Mihai Stoica i-a dat imediat replica: „Suntem la alt nivel” 4 Dramă în fotbal: fostul jucător de la Real Madrid a murit la 44 de ani 5 Cât se termină Universitatea Craiova – Levski Sofia! Englezii au anunțat scorul exact și ce echipă merge mai departe 6 Situaţie hilară pentru Craiova lui Mihai Rotaru! S-a trezit cu o cerere de insolvenţă pentru o datorie făcută de Adrian Mititelu
Citește și