Culisele scandalului de la CFR Cluj! Ce s-a întâmplat, de fapt, între Dan Petrescu şi Denis Alibec. Ce discuţie acidă au purtat cei doi

Dragoș Vasile Publicat: 30 noiembrie 2021, 19:35

Comentarii
Culisele scandalului de la CFR Cluj! Ce s-a întâmplat, de fapt, între Dan Petrescu şi Denis Alibec. Ce discuţie acidă au purtat cei doi

Mediafax Foto / Dan Horia Tautan via Hepta

Culisele scandalului de la CFR Cluj dintre Dan Petrescu şi Denis Alibec

Denis Alibec a fost exclus din lotul campioanei CFR Cluj. Dan Petrescu nu a acceptat comportamentul atacantului din meciul cu Academica Clinceni, scor 2-0. “Bursucul” nu l-a iertat pe vârful său, după ce acesta a plecat de pe bancă în minutul 70 al partidei cu ilfovenii, fiind enervat de faptul că antrenorul nu avea de gând să îl folosească.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Totuşi, se pare că scandalul din Gruia ar fi început chiar în biroul lui Dan Petrescu, unde antrenorul a purtat o discuţie acidă cu Alibec, potrivit fanatik.ro. Tehnicianul a discutat cu acesta despre forma sa slabă, iar atacantul a răbufnit din cauza minutelor de joc pe care le bifează. Ba mai mult, Alibec i-ar fi cerut lui Dan Petrescu să îl lase să plece în iarnă, dacă nu are de gând să îl titularizeze constant.

În vârstă de 30 de ani, Denis Alibec e cotat la 1.3 milioane de euro. A marcat de două ori şi a oferit un assist în cele 17 meciuri adunate în toate competiţiile, pentru CFR Cluj.

Ce se va întâmpla cu Denis Alibec după ce Dan Petrescu l-a exclus din lot

Cristi Balaj, preşedintele lui CFR Cluj, a anunţat ce se va întâmpla cu Denis Alibec după ce Dan Petrescu l-a exclus din lotul CFR-ului. Motivul din spatele deciziei este un act de indisciplină.

Gestul lui Denis Alibec, care a plecat de pe banca de rezerve în minutul 70 al meciului CFR Cluj – Academica Clinceni 2-0, l-a costat scump. Pentru moment, atacantul se va pregăti separat. Totuşi, sunt şanse mari ca acesta să fie reprimit în lot.

Reclamă
Reclamă

”Eu i-am comunicat decizia luată de antrenor. Sunt convins că n-a fost bucuros, probabil se aștepta. A găsit în mine o persoană care dorește să fie alături de el, care îi dorește doar binele.

Eu i-am explicat foarte clar. Orice este posibil în acest moment, noi construim viitoarea echipă, din iarnă încolo, împreună cu antrenorul, care va avea ultimul cuvânt”, a declarat Cristi Balaj pentru Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58 28 apr.

Record absolut în UEFA Champions League! Nu s-a mai întâmplat niciodată în istorie așa ceva

23:57 28 apr.

PSG – Bayern 5-4. Victorie fantastică pentru deținătoarea trofeului! Urmează un retur de foc la Munchen

23:11 28 apr.

Jucătorii lui Bayern fac scandal! De ce a fost dat penalty, deși mingea nu l-a lovit direct în mână pe Davies

22:49 28 apr.

Diego Maradona, selecționerul: costume stil „Goodfellas”, două ceasuri și o promisiune „nebună”

22:39 28 apr.

Veste uriaşă dată de Radu Miruță pentru Steaua. Ce companii private se implică să ducă echipa în Liga 1

22:38 28 apr.

Harry Kane a scris istorie în PSG – Bayern! Atacantul englez, bornă unică în istoria UEFA Champions League

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 4 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje 6 Transfer de ultimă oră anunțat de Gigi Becali! Pe cine aduce la FCSB
Citește și