Închide meniul

Dan Petrescu, prezentat oficial de Jeonbuk Hyundai! Mesajul echipei sud-coreene pentru fostul antrenor al lui CFR Cluj

Bogdan Stănescu Publicat: 9 iunie 2023, 8:58

Comentarii
Dan Petrescu, prezentat oficial de Jeonbuk Hyundai! Mesajul echipei sud-coreene pentru fostul antrenor al lui CFR Cluj

Dan Petrescu, într-o conferinţă de presă / Hepta

Dan Petrescu va fi prezentat oficial de Jeonbuk Hyundai! Nu mai este niciun dubiu, antrenorul român va pregăti gruparea sud-coreeană. Petrescu a şi semnat contractul cu Jeonbuk.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Prezentarea oficială a lui Dan Petrescu urmează să aibă loc pe 14 iunie, a anunţat, pe Twitter, Dario Focardi, jurnalist specializat în fotbalul din Asia.

Dan Petrescu, prezentat oficial de Jeonbuk Hyundai!

A semnat! Alătură-te marii călătorii a Jeonbuk-ului. Bine ai venit, antrenor principal”, a transmis oficial, pe Facebook şi Twitter, gruparea Jeonbuk Hyundai.

Sud-coreenii speră într-un reviriment al lui Jeonbuk, echipă aflată pe locul 7 în K League, din 12 echipe. Jeonbuk este calificată şi în sferturile de finală ale Cupei Coreei de Sud.

Jeonbuk are 9 campionate în Coreea de Sud, ultimele fiind luate, la rând, din 2017 până în 2021.

Reclamă
Reclamă

Totodată, echipa sud-coreeană are 5 Cupe în palmares, ultimele două fiind câştigate în 2020 şi 2022.

Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj. Anunţul oficial făcut de ardeleni

Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj! Anunţul oficial a fost făcut de gruparea din Gruia pe pagina de Facebook. Despărţirea a venit pe cale amiabilă.

Reclamă

„Mulțumim, Dan Petrescu! 🙏🏼
🚂 Conducerea clubului nostru, împreună cu antrenorul Dan Petrescu, au ajuns la o înțelegere privind încetarea amiabilă a contractului.

Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj
Îți mulțumim, Mister, pentru tot ce ai făcut pentru clubul nostru, pentru dedicarea și profesionalismul care te caracterizează, pentru contribuția decisivă pe care ai avut-o în câștigarea ultimelor 5️⃣ titluri și a tuturor performanțelor europene bifate de CFR Cluj în ultimii ani.

Îți dorim multă baftă mai departe!”, se arată în comunicatul ardelenilor.

Cristiano Bergodi, principalul favorit să o preia pe CFR Cluj

Cristiano Bergodi este principalul favorit să o preia pe CFR Cluj. Potrivit surselor AntenaSport, CFR Cluj studiază şi varianta Mandorlini.

Cristiano Bergodi s-a despărţit de Sepsi şi este liber de contract. De altfel, o poză cu Bergodi, pregătită de echipa de comunicare a lui CFR Cluj pentru anunţul oficial, a ajuns pe internet.

Adrian Șerban a fost demis în urma întâmplării, fiind considerat vinovat pentru că imaginea a ajuns în mass-media, potrivit gsp.ro.

Cristiano Bergodi a cucerit două Cupe ale României cu Sepsi Sfântu Gheorghe, cea de anul trecut şi cea de anul acesta.

Cristi Balaj, prima reacţie după plecarea lui Dan Petrescu: „Pleca şi dacă lua titlul!”

Cristi Balaj a avut o primă reacţie după plecarea lui Dan Petrescu. Preşedintele campioanei a spus că acesta pleca şi dacă lua titlul. Balaj a spus că decizia a fost luată după o discuţie avută de Dan Petrescu cu Neluţu Varga.

Cristi Balaj a spus că există două variante pentru postul de antrenor de la CFR Cluj, iar una dintre ele este Cristiano Bergodi.

„Dan Petrescu nu era agăţat, nu şi-a dorit în orice condiţii să rămână la CFR Cluj. Vorbim de Dan Petrescu cel care a apărut la conferinţa de presă şi şi-a cerut scuze. A fost sezon foarte greu în care s-au întâmplat foarte multe. A avut anumite nemulţumiri, frustrări, dezamăgiri. A spus-o public că şi-a dorit să plece. Legat de plecarea lui, nu am fost implicat deloc.

Ştiu că a avut o discuţie cu patronul echipei. Repet, nu am participat la discuţie pentru că a fost unul din oamenii care au insistat să vin la CFR Cluj. Probabil că pleca şi dacă lua titlul. Are nevoie de o pauză. De astăzi am început să lucrăm intens. Întrebări am pus, dar nu s-a trimis nicio propunere de contract. Am întrebat doi antrenori. Unul este Bergodi, dar nu am început cu el”, a spus Cristi Balaj pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:03
Marius Șumudică, verdict crunt pentru FCSB: “Dezastru. Cel mai negativ rezultat din ultimii 10 ani”
14:00
LIVE VIDEOA început sesiunea de seară în prima zi de teste din Bahrain. Leclerc, cel mai rapid de dimineață
13:49
Dinamo, 21.000 de euro salariu pe lună pentru jucătorul adus să lupte pentru titlu alături de “câinii roşii”
13:34
FotoArena Națională, înzăpezită! Imagini cu cel mai mare stadion din România după ninsorile abundente din țară
12:53
Jaqueline Cristian, eliminată de Mirra Andreeva în optimi la Dubai
12:48
FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română”
1 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 2 Sorana Cîrstea, victorie uriașă la Dubai. Românca a învins în doar 69 de minute favorita 10 a competiției 3 Specialiştii au dat verdictul: ce şanse mai are FCSB să prindă play-off-ul, cu 3 etape rămase de disputat 4 Cine sunt Mihai Tentea și George Iordache, românii care au înregistrat un rezultat istoric la Jocurile Olimpice 5 Jaqueline Cristian s-a calificat în optimi la Dubai după 34 de minute! Va juca pentru sferturi împotriva numărului 7 WTA 6 EXCLUSIVE rezervă la FCSB, dar va fi convocat la naţionala României pentru barajul crucial cu Turcia
Citește și