Dan Petrescu va da afară mai mulţi jucători! CFR Cluj pregăteşte plecări în masă: “Nu vor mai ţine două echipe”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 1 decembrie 2021, 23:43

Comentarii
Dan Petrescu va da afară mai mulţi jucători! CFR Cluj pregăteşte plecări în masă: Nu vor mai ţine două echipe

Profimedia

Florin Prunea, fost portar, dar şi preşedinte în Liga 1 a făcut dezvăluiri despre situaţia celor de la CFR Cluj. Campioana domină copios campionatul, are 8 puncte avans faţă de FCSB, dar are mari probleme financiare. S-au achitat deja restanţe de 500.000 de euro, dar datoriile la jucători sunt încă importante.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu va da afară mai mulţi jucători

După ce Cristi Balaj, președintele de la CFR Cluj, a confirmat problemele financiare din cadrul clubului și întârzierile salariale, Florin Prunea este convins că ardelenii vor da afară mai mulţi jucători în această iarnă. CFR nu-şi mai permite să ţină două sau trei echipe după ce a fost eliminată din Europa.

„Mai este o problemă la CFR. După gaura asta financiară care se preconizează și care este de ordinul milioanelor de euro, din ce am înțeles de la conducătorii de acolo, la iarnă, va urma o epurare masivă, pentru că eu nu văd, sincer, cum să astupi această gaură neagră de acolo. Vorbim despre un buget la o echipă cu salarii de 500 de mii de euro pe lună, cu tot cu taxe, poate chiar mai mult. Cu siguranță, e un buget de 15 milioane de euro acolo. Sunt 30 și ceva de oameni, vedeți ce lot are CFR-ul.

A spus-o și Cristi Balaj (n.r. președintele lui CFR Cluj) și de asta zic că la iarnă cred că sita va cerne puțin la CFR și nu vor mai ține cum țin acum două echipe, chiar trei”, a spus Florin Prunea, conform prosport.ro.

CFR Cluj, probleme cu insolvenţa

În ultimele săptămâni, din cauza problemelor financiare, s-a zvonit că CFR Cluj ar intra din nou în insolvenţă. Conducătorii campioanei din Gruia au negat însă cu vehemenţă acest lucru şi au anunţat că se vor achita şi restanţele către jucători.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:13 18 mart.

Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE

23:55

Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție

23:50

BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!

23:36

Portughezii au numit “absolut incredibilă” remontada lui Sporting, dar au indicat o problemă majoră!

23:25

Thibaut Courtois, schimbat la pauză în Manchester City – Real Madrid. Situația medicală a portarului belgian

22:51

Becali nu crede că Istvan Kovacs e cel mai bun arbitru român de acum: “Cum cel mai mare din toate timpurile?”

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 3 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 4 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
Citește și