UTA – Rapid 2-2 | Daniel Pancu, supărat după egalul Rapidului: „În repriza a doua nu au contat”. Cum a reuşit UTA revenirea miraculoasă

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 10.09.2021, 23:16
Actualizat: 10.09.2021, 23:54

Meci cu un final nebun la Arad. UTA a fost condusă până în minutul 82 cu 2-0, dar a egalat în doar 4 minute. Daniel Pancu a dezvăluit cum a pierdut Rapidul victoria pe final de meci. A evidenţiat greşelile giuleştenilor din ultimele minute.

aniel Pancu anunţă care e marele avantaj al lui Mihai Iosif în faţa lui Dinu Todoran

Hepta

Daniel Pancu i-a taxat pe cei de la Rapid după ce giuleştenii au scăpat victoria de la Arad în ultimele minute. Rapid a condus cu 2-0 până în minutul 82, dar a fost egalată în ultimele patru minute. Astfel, giuleştenii au un singur punct câştigat în ultimele două etape.

Daniel Pancu i-a taxat pe cei de la Rapid

Daniel Pancu i-a lăudat pe arădeni după ce au revenit pe final. A explicat cum a reuşit să-i monteze aszlo Balint pe arădeni, dar a evidenţiat şi greleşile rapidiştilor. „Vrea să remarc importanţa publicului. Stadion plin, atmosferă extraordinară. S-a văzut asta. O primă repriză controlată de Rapid. Au dat două goluri, apoi puteau închide jocul cu încă un gol.

La pauză, Laszlo Balint a schimbat tactica şi s-a văzut. Un joc direct şi agresiv. Au fost multe probleme puse Rapidului. A apărat câteva Moldovan, dar au fost răsplătiţi. Rapid în repriza a doua nu a existat, nu a contat”, a spus Daniel Pancu, anunţă digisport.ro.

Daniel Pancu, supărat pe rezervele Rapidului

Daniel Pancu i-a taxat dur şi pe cei care au fost introduşi de pe bancă de către Mihai IOsif. Spune că UTA a meritat punctul pe care l-a câştigat pe final de meci. „Jucătorii introduşi nu au adus nicio prospeţime, niciun fel de plus. E un rezultat echitabil”, a mai spus Daniel Pancu, conform sursei citate.

„Când joci în deplasare şi când nu poţi să ţii de minge e foarte greu să rezişti. Se apără de multe ori cu 9 jucători, dar când intri în posesie e foarte greu. Când jucătorii de atac se apără ai de făcut mult până să ajungi în faţă. E însă un plan realist, jucătorii din apărare sunt foarte buni. Nu au riscat deloc până acum pentru că sunt predispuşi la contraatacuri, la jucători mai tineri şi de viteză”, a încheiat Pancu.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

FC Rapid
Fotbal intern • 21:00
Rapid – CFR Cluj 1-0. Giuleștenii au dat lovitura la Mioveni! Adrian Bălan a deschis scorul. Puștiul Hindrich n-a avut nicio șansă
Victor Angelescu
Fotbal intern • 15 oct., 13:13
Victor Angelescu, anunț de ultimă oră! Când va putea juca Rapid pe noul stadion și ce echipe uriașe ar putea veni la inaugurarea arenei din Giulești: „Am vorbit cu Mircea Lucescu!”
Stadionul Giuleşti va avea un sistem de lumini revoluţionar
Fotbal intern • 14 oct., 13:24
Stadionul Giuleşti va avea un sistem de lumini revoluţionar. Investiţie de aproape 350.000 de euro
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar:  ”Ar face față”
1
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar: ”Ar face față”
19:25 UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | „Bătrâna Doamnă” a urcat pe loc de play-off! Flavius Stoican, debut cu stângul pe banca oltenilor 18:57 VIDEOOlimpiu Moruțan i-a cucerit definitiv pe fanii lui Galatasaray: „Îl poți opri doar dacă-l faultezi!” Cum a reacționat mijlocașul după ce și-a umilit adversarii 18:43 Meci halucinant pentru Răzvan Lucescu și Mitriță în Grecia. PAOK conducea la pauză cu 4-1, însă finalul a fost unul incredibil 18:20 LIVE SCOREParma – Monza 0-0. Echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă, fără victorie de cinci etape. Galatasaray – Konyapor 1-0. Alex Cicâldău și Olimpiu Moruțan au obținut un nou succes în Turcia. Meciurile zilei sunt AICI 18:05 Măcel în Budesliga! Bayern a marcat 4 goluri în 7 minute împotriva lui Leverkusen: „Încercați să ne opriți!” Robert Lewandowski, gol superb cu călcâiul 17:35 FC Argeș – Farul 2-1 | Gică Hagi a răbufnit: „Puteți să o întoarceți cum vreți! Offside clar!” + Reacția fabuloasă a „Regelui” despre plecarea lui Mirel Rădoi de la națională 17:18 „Am rămas șocat!” Claudiu Keșeru, băgat în depresie de anunțul plecării lui Mirel Rădoi de la naționala României: „Merită încercat să-l întoarcem!” 16:34 Florin Răducioiu a reacționat după ce Mircea Rednic l-a chemat la Dinamo: “Nimeni în cinci ani nu mi-a dat un telefon!” 15:25 Laurenţiu Reghecampf şi-a decis viitorul: „Relaţia e una foarte bună”. Ce va face în următorii doi ani 15:11 Scandalagiii din avion, amendați de Universitatea Craiova! Dezvăluirea făcută de Laurențiu Reghecampf despre Baiaram, Markovic și Cîmpanu. Atac și la adresa FRF