Închide meniul

De ce a refuzat-o Ongenda pe FCSB! Detalii din interior. “Am fost de faţă. Nu s-a pus problema banilor”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 10 septembrie 2021, 0:06

Comentarii
De ce a refuzat-o Ongenda pe FCSB! Detalii din interior. Am fost de faţă. Nu s-a pus problema banilor

Mediafax Foto / George Filip via Hepta

Gigi Becali a vrut să-l aducă la FCSB pe Hervin Ongenda, dar nu a reuşit. S-a speculat că fotbalistul a refuzat vicecampioana “din cauza circului” de acolo. Nimic mai fals, spune Marius croitoru, antrenorul Botoşaniului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De ce a refuzat-o Ongenda pe FCSB

Marius Croitoru a venit cu detalii clare din interior şi a dezvăluit de ce nu a plecat Hervin Ongenda de la FC Botoşani. Nu a fost de vină comportament lui Gigi Becali. Francezul ar vrea să-și ducă la sfârșit contractul, scadent în vara anului viitor, iar apoi să facă din nou pasul în străinătate.

”Băiatul a fost foarte fair-play, a spus clar că nu vrea să se ducă. Niciodată nu a folosit asemenea cuvinte (n.r. circul de la FCSB). Am fost de față când a avut loc discuția cu cineva de la clubul care l-a ofertat. A spus că nu se pune problema banilor. A fost o ofertă cu mult peste ceea ce reprezintă Liga 1.

A refuzat, a spus doar că vrea să rămână la Botoșani cu mine, până la sfârșitul contractului. Când am venit antrenor la Botoșani, mi s-a explicat clar ce înseamnă bugetul echipei. Atunci când vine o ofertă pentru oricare jucător, o ofertă bună din toate punctele de vedere, niciodată nu m-am opus.

Nu văd de ce m-aș opune, pentru că, dacă m-aș opune, am pierde din două puncte de vedere, jucătorul și-ar pierde încrederea în noi, iar noi am pierde din buget”, a explicat Marius Croitoru, conform digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

FCSB i-a luat pe Budescu şi Keşeru

Gigi Becali a oferit 400.000 de euro și procente la un eventual viitor transfer pentru FC Botoșani, în schimbul lui Hervin Ongenda. Mai mult, 20.000 de euro pe lună ar fi încasat Ongenda dacă ar fi ajuns la FCSB. În urma eşecului acestui transfer, Gigi Becali i-a adus la FCSB Constantin Budescu şi Claudiu Keşeru.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:31
Gestul superb al lui Cătălin Cîrjan, la 25 de ani de la decesul lui Cătălin Hîldan! Mesajul către fani
23:05
Zeljko Kopic a trecut repede peste victoria cu Unirea Slobozia: „Ne pregătim intens pentru meciul cu Rapid”
22:58
Chiar dacă Dinamo a câştigat, Andrei Nicolescu s-a revoltat: “Ne compromitem toţi, ne facem de râs”
22:37
VIDEOValentin Mihăilă, eurogol de la centrul terenului în Turcia! Prima reușită pentru român la Rizespor
22:31
Unirea Slobozia – Dinamo 0-1. „Câinii” se impun pe un teren inundat la Clinceni și urcă pe locul al doilea
22:25
VideoJurnal Antena Sport | Vremea le-a stricat planurile străinilor veniţi să joace golf profesionist în România
1 Gigi Becali, mesaj după răbufnirea lui Denis Alibec: “Păi ce faci, bă? Bag-o în poartă”. Promisiunea patronului 2 Inedit! Gigi Becali a fost întrebat care va fi echipa de start la FCSB – Univ. Craiova, iar replica sa a uimit 3 Un fost jucător de la FCSB l-a făcut praf pe Gigi Becali, după 0-2 cu Young Boys: “Vina cea mai mare! N-ai cum” 4 “Perla” de 1 milion de euro de la Universitatea Craiova e OUT: “De abia acum s-au convins și ei” 5 Mihai Stoica a răbufnit după FCSB – Young Boys 0-2: “Un program infernal. FRF nu dă doi bani pe doleanțele noastre” 6 Gigi Becali anunţă revoluţia în Liga 1: “Eu nu sunt niciodată sclav! Trebuie să înţeleagă, bă”
Citește și