Închide meniul

Decizia lui Gigi Becali nu a fost pe placul jucătorilor! Olimpiu Moruțan, mesaj pentru finanțatorul FCSB. Ce spune de un transfer

Antena Sport Publicat: 14 iulie 2021, 13:22

Comentarii
Decizia lui Gigi Becali nu a fost pe placul jucătorilor! Olimpiu Moruțan, mesaj pentru finanțatorul FCSB. Ce spune de un transfer

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Decizia lui Gigi Becali nu a fost pe placul jucătorilor săi. Olimpiu Moruțan a recunoscut că și-ar fi dorit să meargă la Jocurile Olimpice. Becali a l-a trimis doar pe Ștefan Târnovanu la Tokyo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Decizia lui Gigi Becali

Finanțatorul FCSB nu a dorit să dea jucători la Olimpidă pentru că echipa sa va juca preliminariile UEFA Conference League în aceeași perioadă.

Normal că fiecare jucător își dorește să fie la Olimpiadă. Asta a fost decizia clubului, vreau să dau totul aici. Le doresc multă baftă și sper să vină cu o medalie de acolo. De ce să nu poată? Sunt jucători buni, sper să facă o figură frumoasă acolo”, a declarat Moruțan într-o conferință de presă, conform Digi Sport.

22 de ani are Olimpiu Moruțan, fiind cotat de transfermarkt la 2,8 milioane de euro.

Olimpiu Moruțan nu se mai gândește la un transfer

Moruțan a făcut un sezon bun, fiind cel mai bun pasator din campionat. Evoluțiile sale au atras atenția mai multor echipe. Pe adresa celor de la FCSB nu a venit însă nimic concret. Mijlocașul lui Becali nu se gândește la un transfer și vrea doar să ajute FCSB să ia titlul.

Reclamă
Reclamă

Nu s-a mai scris de o lună, de când am luat vacanță. E mai bine așa, vedem ce o să fie pe viitor. Îmi doresc să-mi ajut echipa. Fiecare meci o să fie dificil, noi suntem o echipă foarte bună, cu jucători talentați.

Dacă începe campionatul, nu mă mai gândesc la transfer. Mă gândesc să joc cât mai bine, să depășesc cifrele pe care le-am avut anul trecut și să câștigăm campionatul, ăsta este obiectivul nostru”, a mai spus Moruțan.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:32
“Nu e în ADN-ul nostru să facem circ”. Gino Iorgulescu a primit replica după ce a dat un verdict îngrijorător
11:03
E oficial. Mihai Rotaru a renunțat la el. Ce jucător părăsește Universitatea Craiova
11:02
Transfer pe ruta Simone Inzaghi – Cristi Chivu. Inter se bate cu Juventus și Barcelona pentru semnătură
10:48
“Cel mai bine plătit jucător”. Dinamo bagă mâna adânc în “buzunar” ca să-l păstreze pe Kennedy Boateng
10:29
Omul-foarfecă de la Cupa Africii: la 15 ani era tâmplar, a debutat la 23 și acum rupe porțile în Europa
10:23
Gigi Becali, dialog cu Florinel Coman după ce a ratat “repatrierea” la FCSB: “Nu fi fraier!”
1 Grecii anunţă că Olimpiu Moruțan are ofertă din Liga 1. Destinaţie surpriză! 2 Denis Drăguș și-a dat acordul! Revenire spectaculoasă pentru fotbalistul român 3 Dinamo pregăteşte transferul momentului. Jucătorul nu merge la FCSB şi aşteaptă să semneze 4 Motivul rupturii care s-a produs la Universitatea Craiova. Filipe Coelho, în prim-plan 5 A refuzat-o pe Dinamo și acum e ca și transferat la Rapid: “Cred că e închis. A contat partea financiară” 6 De ce a dispărut cel mai cunoscut milionar al României şi patron în Liga 1. Mitică Dragomir: “L-au curățat”
Citește și