Deian Sorescu poate semna cu FCSB: “Sunt valabile ofertele din ţară!” Ce sumă aşteaptă Dinamo în schimbul căpitanului + Ce spune Gigi Becali despre transfer

Dragoș Vasile Publicat: 26 iulie 2021, 20:40

Comentarii
Deian Sorescu poate semna cu FCSB: Sunt valabile ofertele din ţară! Ce sumă aşteaptă Dinamo în schimbul căpitanului + Ce spune Gigi Becali despre transfer

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Deian Sorescu poate semna cu FCSB! Anunţul făcut de Iuliu Mureşan

„Bombardierul” Deian Sorescu a făcut meciul vieții etapa trecută împotriva lui FC Voluntari. A reuşit un hattrick, după ce a înscris cu două șuturi de la distanță și o fază individuală în care a depășit trei adversari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iuliu Mureşan a anunţat că liderul lui Dinamo poate pleca chiar şi la rivalele din Liga 1. În schimbul său, “câinii” aşteaptă minim 1 milion de euro.

“E jucătorul cel mai atractiv pentru echipele de afară, chiar pentru echipe cu un fotbal mai puternic decât al nostru. Multe poveşti sunt în jurul unui transfer, dar concret, încă nu sunt oferte scrise de la un club, că aşa se lucrează.

Desigur că cei care intermediază în fotbal, toţi vând, cumpără, vor să câştige bani. Mie mi-ar părea foarte rău să îl dau pe Deian. Este un jucător foarte bun, este foarte influent în lot, e un căpitan de echipă adevărat, e şi un exemplu foarte bun pentru ceilalţi şi e golgheterul echipei.

Dacă ne gândim, Nemec a dat patru goluri anul trecut, într-un campionat, şi el a dat trei într-un meci. Deci, aşa se discută lucrurile. Şi din ţară sunt valabile ofertele, dar nu ştiu dacă cei din ţară pot plăti cât pretindem noi. Ar fi bine 1 – 2 – 5 milioane, dar trebuie să fim realişti. Oferta o dă piaţa, nu o dă transfermarkt-ul”, a declarat Iuliu Mureşan pentru ProTV.

Reclamă
Reclamă

Ce spune Gigi Becali despre transferul lui Deian Sorescu

Deian Sorescu este dorit de o echipă din Ungaria, dar le-a atras atenția chiar și rivalilor de la FCSB. Gigi Becali și Mihai Stoica l-au lăudat public pe jucătorul lui Dinamo.

„Părerea mea este că pe Sorescu orice echipă l-ar dori. E valoros. Marchează goluri din postura de fundaș dreapta, e în locul atacantului. Nu am cum să fac ofertă pentru el pentru că avem fundaș dreapta, nu are rost. Am un fundaș dreapta pe care am nevoie să iau milioane de euro”, a declarat Gigi Becali la Pro X.

“Deian Sorescu e semnat cu Dinamo, e foarte greu de adus, și mie îmi place foarte mult Deian Sorescu. Îmi pare rău că n-am știut, eu îl urmăream și îl vedeam jucând în Liga 2 doar atacant, și nu știam că poate juca și fundaș lateral”, spunea şi Mihai Stoica despre Sorescu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:21

Bergodi, în culmea fericirii după Rapid – U Cluj 1-2! Ce a spus de Dan Nistor, care a fost foarte nervos

23:09

LIVE TEXTInter – Roma 5-1. Calhanoglu, gol magnific. Echipa lui Cristi Chivu face spectacol la Milano

23:07

Fanii Rapidului nu au mai suportat! Dobre și coechipierii săi, înjurați ca la ușa cortului și loviți, după 1-2 cu U Cluj

23:03

Chipciu, afectat puternic de situaţia lui Mircea Lucescu: “Nu aveam stare de meci”! Mesajul pentru “Il Luce”

22:56

Dan Nistor a desființat jucătorii Rapidului: “Îşi bat joc de club”. Mesaj pentru Mircea Lucescu

22:49

VideoRăzvan Lucescu a aterizat la Bucureşti! Primele declaraţii despre tatăl lui: “E o situaţie complicată”

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 Ministrul Sănătăţii, anunţ de ultimă oră despre Mircea Lucescu: “E în stare critică! S-a degradat în ultimele 24-48 de ore” 4 Fanii lui PAOK Salonic, gest superb pentru Răzvan Lucescu! Ce s-a întâmplat înaintea remizei cu Panathinaikos 5 UPDATEMircea Lucescu e în stare critică! “Il Luce” se află în comă indusă. Răzvan Lucescu a venit în România 6 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda
Citește și