Închide meniul

Dezvăluiri despre coşmarul pe care l-a trăit la Dinamo: “Nu se mai putea, era imposibil”. Deian Sorescu, apărat după ce a fost umilit de fani

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 decembrie 2021, 17:54

Comentarii
Dezvăluiri despre coşmarul pe care l-a trăit la Dinamo: Nu se mai putea, era imposibil. Deian Sorescu, apărat după ce a fost umilit de fani

Profimedia

Paul Anton a plecat de la Dinamo la startul acestui sezon, sătul de problemele pe care le-a întâmpinat la echipa din Ştefan cel Mare. Acum, fotbalistul s-a decis să dezvăluie ce s-a întâmplat în sezonul trecut şi cum a reuşit echipa din Ştefan cel Mare să evite in extremis retrogradarea în liga secundă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dezvăluiri despre coşmarul pe care l-a trăit la Dinamo

Mijlocașul nu a mai dorit să continue în Ștefan cel Mare, după ce problemele financiare au fost din ce în ce mai mari. “Doar cei care am fost acolo știm cât am suferit și cât suflet am pus să scoatem echipa din situația în care intrase fără să avem noi vreo vină. Dacă e să vorbim de vinovați, nu sunt aceia nici DDB, nici actualii conducători, dar nici noi, jucătorii!

Pentru mine, personal, dincolo de amăgirea generală, problemele au început în iarnă. Puteau să se rezolve și nu s-a dorit. Din cei 14 jucători parcă aduși de Cosmin Contra, după probleme apărute am rămas vreo 4-5. Apoi, tot mai puțini. Dar chiar și așa cred că aveam un lot bun la momentul acela. Cu liniște, eu sunt convins că ne puteam bate chiar și la play-off. Dar ce a urmat… Să nu știi unde te antrenezi, să nu ai habar dacă stai sau nu în cantonament… Noi ne-am tot ambiționat, să demonstrăm cu nu suntem jucători slabi, să ignorăm tot ce e negativ în jur.

Pe final de sezon ne-a ieșit, am salvat și echipa, și pe noi înșine. Pentru că, să fim corecți: cine voia să aibă în CV o retrogradare istorică, retrogradarea lui Dinamo?! Însă, al doilea an, după asta, cu aceleași probleme, e imposibil! Nu se mai putea”, a dezvăluit Paul Anton, conform playsport.ro.

Paul Anton îl apără pe Sorescu

Actualul jucător al echipei Ponferradina, din liga a doua din Spania s-a referit şi la problemele lui Deian Sorescu. Fotbalistul a fost umilit pur şi simplu la finalul meciului pierdut de Dinamo la Mioveni. Fanii i-au smuls tricoul de pe el, apoi l-au aruncat pe gazon. “Pentru episodul ăsta îmi pare nespus, nespus de rău… Nu merită Deian așa ceva… Niciun jucător nu merită, că nu poate și nu trebuie să plătească un jucător sau unii jucători doar pentru tot ce se întâmplă. Dar Deian, cu atât mai mult nu merită! E de trei ani acolo, și ani grei, foarte grei!

Reclamă
Reclamă

A evoluat bine, a juns la națională de la Dinamo deși părea incredibil pentru un club în situația lui Dinamo să dea jucători la națională… Merită mai mult respect! Știu cât suflet pun fanii dinamoviști, eu le respect dăruirea, merg sute de kilometri după echipă, dar respectul trebuie să fie reciproc”, a spus Paul Anton, conform sursei citate.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:00
Uluitor! Dani Coman a scos un jucător din interviu după golul anulat incredibil: “Dă-i, bă, drumul la vestiar”
22:49
VIDEODennis Man e în formă mare! Gol pentru PSV şi un final nebun de meci
22:40
Nici petroliştii nu au înţeles nimic la faza golului anulat aiurea lui FC Argeş. Ce a spus Eugen Neagoe
22:33
“Nu mai vreau” Bogdan Andone, reacţie total surprinzătoare după ce Radu Petrescu i-a anulat incredibil un gol Argeşului!
22:30
VIDEOSanta Clara – Benfica 1-2. Echipa lui Jose Mourinho a egalat campioana la puncte
22:20
Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după eliminarea FCSB-ului din Cupă: “Nu mai e fotbalist” 3 Adrian Porumboiu, verdict categoric despre faza care l-a scos din sărite pe Gigi Becali: “Decizia e una foarte clară” 4 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 5 Gigi Becali a răbufnit după Universitatea Craiova – FCSB 2-2! Nu acceptă eliminarea din Cupă: “Ne-am calificat! 2-1 terminat” 6 Universitatea Craiova – FCSB 2-2. Roş-albaştrii, eliminaţi din Cupa României. Cine s-a calificat din Grupa B
Citește și