Închide meniul

Dezvăluiri incredibile ale lui Dan Petrescu! Ce echipă importantă se temea de ţara noastră: „Le era frică să vină în România”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 1 decembrie 2021, 17:03

Reclamă
Dezvăluiri incredibile ale lui Dan Petrescu! Ce echipă importantă se temea de ţara noastră: „Le era frică să vină în România

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dan Petrescu susţine că cei de la AZ Alkmaar se temeau să vină în România, să joace împotriva celor de la CFR Cluj în grupele Conference League. Dezvăluirea a fost făcută de către antrenorul campioanei într-un interviu pentru canalul de Youtube al clubului CFR Cluj, cu ocazia Zilei Naționale a României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dezvăluiri incredibile ale lui Dan Petrescu

Dan Petrescu spune că olandezii se temeau de România din punct de vedere al siguranţei propriei echipe. „Cei la Alkmaar, când au venit la hotel, spuneau că le era frică să vină în România. După ce au stat trei zile în România, toți sunt dornici să se întoarcă în România, cu cea mai mare plăcere. Au crezut că vin aici și vor fi atacați, li se va fura ceva. Le-a plăcut Clujul și le-au plăcut și oamenii. Foarte mulți străini care vin aici sunt surprinși în bine. România primește oamenii străini cu căldură. Sigur oamenii care vin în România își schimbă părerea în bine”, a spus Dan Petrescu pentru canalul de Youtube al celor de la CFR Cluj.

Olandezii de la Alkmaar tocmai au jucat în România, pe arena din Gruia. Au învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0 pe data de 21 octombrie, în runda a treia din grupa D a Conference League. Antrenorul ardelenilor spune că mulți străini vin cu idei preconcepute despre România, apoi își schimbă părerea imediat după ce ajung în ţara noastră.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 5 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 6 Marius Șumudică a plâns în hohote la stadion! Antrenorul s-a prăbușit după moartea lui Aaron Boupendza
Citește și