Închide meniul

Dinamo a dat marea lovitură pe piaţa transferurilor! S-a înţeles cu un jucător de la CFR Cluj. Poate debuta în Derby de România, cu FCSB

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 ianuarie 2022, 8:39

Comentarii
Dinamo a dat marea lovitură pe piaţa transferurilor! S-a înţeles cu un jucător de la CFR Cluj. Poate debuta în Derby de România, cu FCSB

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dinamo face orice pentru a evita retrogradarea în acest sezon. Echipa pregătită de Flavius Stoican se întăreşte şi cu Jonathan Rodriguez de la CFR Cluj. Acesta va ajunge chiar azi la antrenamente şi poate juca în Derby de România, duminică, în faţa celor de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a dat marea lovitură pe piaţa transferurilor!

Jonathan Rodriguez, fotbalistul lui CFR Cluj, a fost împrumutat până în vară la Dinamo. Administratorul judiciar al lui Dinamo, Răzvan Zăvăleanu, a reuşit să perfecteze această mutare, conform gsp.ro. Echipa din Ştefan cel Mare l-ar vrea şi pe bulgarul Antoni Ivanov, de la Craiova Craiova lui Laurenţiu Reghecampf, dar mutarea este greu de realizat. Adus de CFR Cluj de la FC Botoşani, în vara anului trecut, Jonathan Rodriguez a început sezonul ca titular incontestabil, dar şi-a pierdut locul în echipă după ce Dan Petrescu a venit în Gruia, în locul lui Marius Şumudică.

Rodriguez vine în Bucureşti să salveze echipa de la retrogradare

Echipa din Ştefan cel Mare se află într-o situaţie complicată în clasamentul Ligii 1. A luat bătaie şi în prima etapă din 2022, 1-2 pe terenul lui FC Argeş, şi e penultima în campionat, cu doar 12 puncte acumulate după 22 de etape din sezonul regulat. Pentru echipa pregătită de Flavius Stoican urmează Derby de România, contra celor de la FCSB, duminică de la ora 20.00, pe stadionul din Ştefan cel Mare.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa H?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:40
Gigi Becali, anunț despre transferul lui Kennedy Boateng la FCSB: “E jucător bun”
16:33
Decizie în regim de urgență luată de Răzvan Burleanu. Viitorul lui Mircea Lucescu poate fi stabilit în curând
16:26
Lleyton Hewitt a fost suspendat după o altercaţie cu un agent de control antidoping!
15:18
VIDEOEliza Samara, eliminată de la WTT Champions Macao! Bernadette Szocs e în optimi
15:04
Gigi Becali a „pus ochii” pe un jucător de la Dinamo! Când s-ar putea realiza mutarea
14:29
O vicecampioană olimpică a fost suspendată pentru 30 de luni! Care este motivul
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial 3 Gigi Becali a anunţat care e antrenorul care ar trebui să preia România în locul lui Mircea Lucescu: “E cel mai bun” 4 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 5 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 6 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB
Citește și