Dinamo – FC U Craiova 1948 1-2 | „Băieții luptă bine!” Prima reacție a lui Nicolo Napoli după victoria dramatică din prelungiri. Ce a spus despre evitarea barajului

Alexandru Ivan Publicat: 8 aprilie 2022, 22:56

Dinamo – FC U Craiova 1948 1-2 | „Băieții luptă bine! Prima reacție a lui Nicolo Napoli după victoria dramatică din prelungiri. Ce a spus despre evitarea barajului

Nicolo Napoli e gata s[ plece de la echipa lui Adrian Mititelu

Nicolo Napoli, în timpul unui meci pentru FC U Craiova 1948 / Hepta

• Prima reacție a lui Nicolo Napoli după victoria dramatică din prelungiri
  • Ce a spus despre evitarea barajului

Dinamo – FC U Craiova 1948 1-2.  Echipa lui Nicolo Napoli a obținut o victorie dramatică și e aproape salvată de la baraj. Andrea Compagno a dat lovitura în prelungiri.

Nicolo Napoli susține că echipa lui a meritat succesul din Ștefan cel Mare. În ciuda euforiei victoiei, antrenorul italian a atenționat ca lupta pentru evitarea barajului nu e încă încheiată.

Dinamo – FC U Craiova 1948 1-2 | Prima reacție a lui Nicolo Napoli

„Ambele echipe voiau punctele, pe final am câștigat noi. Ne pregătim de meciul cu Clinceni. E greu să iei gol când începe meciul, dar echipa a jucat foarte bine, cred că am meritat să câștigăm. Băieții luptă bine, ascultă, se vede în terenul de joc. Așteptăm rezultatele. Avem un meci dificil cu Clinceni„, a spus Nicolo Napoli, după meci.

Dinamo a început ca din tun meciul cu FC U Craiova 1948. Christian Irobiso a deschis scorul în secunda 35. Atacantul „câinilor” a finalizat cu o execuţie din faţa porţii goale, după o pasă excelentă oferită de Vlad Morar.

Dinamo și-a menținut avantajul până la intarea la cabine, dar echipa lui Uhrin a cedat după pauză. Huyghebaert a marcat cu un voleu din marginea careului care „l-a găurit” pe Mihai Eșanu.

Dinamo – FC U Craiova 1948 1-2 | Andrea Compagno, eroul oltenilor

„Câinii” au continuat atacurile și au forțat golul al doilea, dar au rămas cu buza umflată în prelungiri. În minutul 90+1, Andrea Compagno a profitat de o deviere fericită și a marcat cu un șut sub bară, din interiorul careului.

S-a terminat 2-1 pentru FC U Craiova 1948, care e aproape sigură de evitarea retrogradării. Echipa lui Nicolo Napoli e pe poziția a 11-a, cu 25 de puncte. De cealaltă parte, Dinamo e aproape condamnată la baraj, fiind pe locul 14, cu doar 13 puncte.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

23:55
Cristiano Bergodi, criză de nervi după Rapid – Sepsi 0-1! Întrebarea care l-a scos din minţi: „Nu mă înveţi tu fotbal!”
15
23:29
Dan Şucu a anunţat o decizie radicală la Rapid după a patra înfrângere la rând în play-off a giuleştenilor!
15
23:17
Cristiano Bergodi, anunţ despre plecarea de la Rapid, după înfrângerea cu Sepsi: „Cel mai greu moment!”
15
23:16
Reacţia lui Paul Iacob, după ce suporterii giuleşteni i-au cerut demisia lui Bergodi: „Noi suntem principalii responsabili”!
15
22:52
Reacţia lui Marius Ştefănescu după ce a fost înjurat de fanii Rapidului! Mesajul către suporterii giuleşteni
15
22:43
Fanii de la Rapid i-au cerut demisia lui Cristiano Bergodi! Numele lui Marius Şumudică, scandat în Giuleşti
15
22:21
Florinel Coman, sfătuit să nu se grăbească să plece de la FCSB! Când ar putea prinde un transfer de vis
15
22:20
FotoRapid – Sepsi 0-1. Debeljuh a dat lovitura în prelungirile partidei! Fanii giuleşteni i-au cerut demisia lui Bergodi
15
21:44
„Trebuia schimbat şi antrenorul!” Cristiano Bergodi a răbufnit şi a explicat de ce a exclus din lot trei jucători de la Rapid
15
21:19
FotoFanii Rapidului, reacţie vehementă după ce au văzut spectacolul pirotehnic de la Leverkusen! Mesaje dure de protest
Prima reacţie a lui Ovidiu Haţegan după faza controversată din Dinamo - Poli Iaşi
Liga 1 • 15 apr., 20:50
Prima reacţie a lui Ovidiu Haţegan după faza controversată din Dinamo – Poli Iaşi: „Am greşit, îmi pare rău!”
Primul transfer realizat de Dinamo, pentru sezonul viitor
Liga 1 • 15 apr., 17:30
Primul transfer realizat de Dinamo, pentru sezonul viitor! Cu cine s-au înţeles „câinii”
Reacţia lui Kyros Vassaras, după accidentarea horror suferită de Luca Matei! Verdict categoric în privinţa deciziei lui Haţegan
Liga 1 • 15 apr., 14:39