Dinamo – FC Voluntari 3-2 | “Am și eu restanțe!” Deian Sorescu a dat cărțile pe față despre situația “câinilor”. Ce a spus și Steliano Filip

Alexandru Ivan Publicat: 19 iulie 2021, 22:58

Comentarii
Dinamo – FC Voluntari 3-2 | Am și eu restanțe! Deian Sorescu a dat cărțile pe față despre situația câinilor. Ce a spus și Steliano Filip

GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

Cei de la FC Voluntari i-au amenințat pe dinamoviști înaintea meciului că vor înscrie nu mai puțin de 9 goluri în poarta lui Eșanu. Sorescu i-a ținut minte și i-a înscris el de trei ori lui Rîmniceanu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo – FC Voluntari 3-2 | Reacția lui Deian Sorescu

“Am luptat fiecare cât a putut. Au fost mulți jucători tineri, pentru ei astăzi a fost primul lor meci.

Prefer să nu vorbesc înainte de meci, ci să o fac după. Ei au zis că ne dau 9 goluri, uite că azi am demonstrat altceva.

Mi-am asumat când mi-am dat tricoul jos, am pe spate o poveste care pe mine mă motivează și mă face să continui”, a declarat Deian Sorescu, după Dinamo – FC Voluntari 3-2.

Deian Sorescu: “Am restanțe ca toți ceilalți”

Deian Sorescu a recunoscut că DDB nu i-a achitat toate restanțele financiare. Căpitanul lui Dinamo nu și-a depus memoriu, dar nu este sigur de viitorul său în Ștefan cel Mare.

Reclamă
Reclamă

“Nu vreau să vorbesc despre plecarea mea. Am contract până în 2023 și voi vedea ce va fi. Dar vreau să clarific că nu am depus memoriu, dar am pierdut și eu la fel ca toți băieții. Am și eu restanțe, ca toți ceilalți”, a încheiat Deian Sorescu.

„Bombardierul” Deian Sorescu a făcut meciul vieții împotriva lui FC Voluntari. A înscris cu două șuturi de la distanță și o fază individuală în care a depășit trei adversari.

Steliano Filip: “Suntem o familie și s-a văzut asta pe teren!”

Steliano Filip consideră ca unitatea grupului i-a adus victoria lui Dinamo. În ceea ce privește viitorul său, șeptarul “câinilor” este la fel de indecis precum Sorescu.

Reclamă

“Ne bucurăm pentru cele trei puncte. A fost foarte greu, în ciuda problemelor. Ne bucurăm că suntem o familie și cred că s-a văzut asta pe teren.

Au avut ocazii mari de tot, dar am dat dovadă de caracter și am întors jocul. Nu s-a pus problema să plec, am contract, nu pot să plec așa de capul meu.

Eu am memoriu, aștept răspunsul de la cei de sus. După vom vedea ce se va întâmpla. De New Dinamo se vorbește din 2012…Ne bucurăm că avem lângă noi copii talentați, speram să-i ajutăm, eu, Paul, Deian”, a spus și Steliano Filip.

Dinamo va juca în runda următoare pe terenul celor de la FC U Craiova 1948. Meciul va avea loc luni, 26 iulie.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:20

Ronnie O’Sullivan, după ce a scris istorie cu un break de 153: “Am vrut să fiu primul”

17:17

FCSB – UTA Arad LIVE TEXT (19:00) Rădoi caută prima victorie. Echipele de start

17:09

Hakan Calhanoglu, gata să revină pe teren la Inter înainte de Turcia – România. Decizia lui Cristi Chivu

17:05

EXCLUSIVEdi Iordănescu, exploziv înainte de Turcia – România! ”Să știe că-i putem răni!” Ce spune de o revenire pe banca României

16:52

A fost convocat în premieră la naționala Germaniei, dar nu i-a răspuns selecționerului! Motivul din spatele deciziei

16:47

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 20 martie

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 6 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui
Citește și