Închide meniul

Dinamo – FCSB | “A fost pe antibiotice săptămâna aceasta!” Unul dintre preferații lui Gigi Becali ar putea rata “Derby de România”. Anunțul făcut de Toni Petrea

Antena Sport Publicat: 28 ianuarie 2022, 16:51

Comentarii
Dinamo – FCSB | “A fost pe antibiotice săptămâna aceasta!” Unul dintre preferații lui Gigi Becali ar putea rata “Derby de România”. Anunțul făcut de Toni Petrea

Toni Petrea, în timpul unui meci pentru FCSB / Hepta

Ianis Stoica, unul dintre jucătorii pe care Gigi Becali vrea să ia zeci de milioane de euro, riscă să rateze și derby-ul cu Dinamo, după ce a ratat și duelul fantastic cu CRR Cluj de pe Arena Națională, încheiat cu scorul de 3-3.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo – FCSB | Ianis Stoica ar putea lipsi de la “Derby de România”

Toni Petrea nu știe dacă va putea conta pe Ianis Stoica, în derby-ul cu Dinamo. Perla de la FCSB a stat toată săptămâna cu medicamentele lângă el.

Avem ceva probleme cu suspendaţi, e vorba de Şut şi Ovidiu Popescu. Plus, vom vedea situaţia lui Ianis Stoica, care a avut o problemă medicală, a fost pe antibiotice săptămâna asta şi să vedem dacă vom putea să îl luăm în lot”, a spus Toni Petrea în conferința de presă susținută înainte de Dinamo – FCSB.

Dinamo – FCSB | Toni Petrea: „Va fi greu decât cu CFR Cluj!”

În stilul lui Dan Petrescu, Toni Petrea a vorbit la superlativ despre următorul adversar al celor de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

„Ne așteaptă o partidă foarte grea, din punctul meu de vedere. Poate chiar mai grea decât partida cu CFR Cluj. Aici o să vin cu câteva argumente. În primul rând cred că e un derby. Este și va fi în continuare un derby între cele două echipe, indiferent de poziția din clasament. Sunt o echipă super-motivată, care își dorește să se lupte pentru evitarea retrogradării.

Joacă în fața propriilor suporteri care pe noi nu cred că ne va avantaja. Dar să vedem care e la ora jocului starea gazonului. Din aceste considerente cred că va fi o partidă foarte grea. Noi trebuie să fim foarte concentrați pentru a nu da posibilitatea adversarului de a ajunge în fața porții.

Reporter: De ce vă temeți cel mai mult?) De atitudinea noastră, de cum vom intra pe teren. Toată lumea spune că Dinamo are o echipă slabă, că a avut un rezultat nefavorabil într-un amical cu o echipă din Liga 3, și poate lucrurile astea să ne dea o lejeritate în a trata jocul. Nu vreau să se întâmple asta”, a spus Toni Petrea, la conferința de presă dinaintea meciului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:51
VideoJurnal Antena Sport | Un fost jucător al FCSB-ului e patron de restaurant la Belgrad
0:45
VideoJurnal Antena Sport | Mihaela Cambei şi fratele ei au cucerit medalii la Bucureşti
0:39
Dinamo, învinsă de Nantes. Al şaptelea eşec la rând al “Dulăilor” în Liga Campionilor
0:33
Carlos Alcaraz a obţinut o nouă victorie la Turneul Campionilor şi va încheia anul pe locul 1 ATP
23:42 13 nov.
Franţa s-a calificat la World Cup 2026! “Dublă” Mbappe. Ronaldo, eliminat în Portugalia – Irlanda 2-0. Rezultate
23:37 13 nov.
Cosmin Olăroiu, reacţie după 1-1 cu Irak: “Jucăm un retur sub o mare presiune! Suntem pregătiţi pentru orice”
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express 3 Primul jucător care e OUT de la Rapid. La cine va renunța Costel Gâlcă în iarnă 4 E oficial. A uitat trecutul de la FCSB şi a semnat cu Universitatea Craiova, Mihai Rotaru confirmă! 5 Cu ce echipă din România va semna Mirel Rădoi. “E singura…” Anunţul surpriză al lui Mihai Rotaru 6 Afacerea de suflet a lui Gică Hagi, scoasă la vânzare. “Regele” are totuşi o condiţie
Citește și