Închide meniul

Dinamo îi caută înlocuitor lui Mihai Eşanu! “Câinii” insită pentru un portar cu 27 de selecţii în naţionala României

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 septembrie 2021, 21:21

Comentarii
Dinamo îi caută înlocuitor lui Mihai Eşanu! Câinii insită pentru un portar cu 27 de selecţii în naţionala României

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Mihai Eşanu a primit 11 goluri în cele 7 etape şi are de ce să se teamă că va fi trimis pe bancă. Conducătorii clubului poartă negocieri cu Costel Pantilimon. Goalkeeperul de 34 de ani are şansa de a reveni în Liga 1 după un deceniu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo îi caută înlocuitor lui Mihai Eşanu. Îl doreşte pe Costel Pantilimon

Alb-roşiii au perfectat două transferuri. Răzvan Popa şi Constantin Nica au semnat deja cu gruparea din Ştefan cel Mare. Dario Bonetti a cerut aducerea unui portar cu experienţă. Potrivit telekomsport.ro, Costel Pantilimon şi Plamen Iliev sunt variantele pe care le au dinamoviştii.

Pantilimon a fost dorit şi anul trecut, când Pablo Cortacero a venit în locul lui Ionuţ Negoiţă şi a adus o adevărată legiune de spanioli. Portarul de 2.03 metri bătuse deja palma cu turcii de la Denizlispor şi nu a mai ajuns la Dinamo.

27 de selecţii are Pantilimon în naţionala României. Poate veni din postura de jucător liber de contract. Fără nicio înţelegere este şi varianta de rezervă a “câinilor”. Fostul portar al Astrei, Plamen Iliev, s-a despărţit de Ludogoreţ.

Dinamo încearcă să îl transfere şi pe Gabi Torje. Şi Cosmin Matei este pe lista de transferuri a “câinilor”.

Reclamă
Reclamă

Liviu Ganea deplânge situaţia de la Dinamo: „E foarte greu!”

Dinamo trece prin cel mai greu moment din istoria clubului şi se va lupta, din nou, pentru salvarea de la retrogradare. Liviu Ganea crede că gruparea din Ştefan cel Mare nu va avea emoţii în acest sezon dacă Dario Bonetti va primi întăriri.

Recent, „câinii” au aflat că nu mai au interdicţie la transferuri. Astfel, Dinamo mai poate aduce fotbalişti până pe 6 septembrie, data la care se va închide perioada de mercato în România.

Urmăresc, mă uit la meciuri. Cu lotul pe care îl ai acum e foarte greu. Trebuie să ai jucători. Îi văd salvându-se dacă vin jucători. Au trecut anii ăia, am prin 2007 cu ultimul campionat câştigat cu Rednic. Era organizare şi lot. Te uitai şi pe bancă, se făcea rotaţia”, a declarat Liviu Ganea, în exclusivitate, la AS.ro LIVE.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:28
VIDEOLionel Messi e magic! Un nou record doborât și calificare în finala MLS cu Inter Miami
8:03
Gigi Becali pregătește “curățenia” de iarnă la FCSB. Trei jucători, OUT din planurile patronului
23:51 29 nov.
Cum poate câştiga Lando Norris titlul la Marele Premiu din Qatar. Calculele în lupta cu Piastri şi Verstappen
23:44 29 nov.
Zeljko Kopic: “Cîrjan a jucat un meci de top!” Ce spune şi despre lupta la titlu
23:42 29 nov.
Adrian Mazilu, în extaz după ce a debutat pentru Dinamo și a revenit pe teren: “De când așteptam…”
23:24 29 nov.
Cătălin Cîrjan, omul meciului cu Oţelul: “Îmi lipsea această reușită”
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 4 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 5 Decizia incredibilă luată de Marius Şumudică: “Nu pot să fiu chiar cârpă! Nu mai calc acolo cât oi trăi” 6 Genoa, o nouă victorie în Serie A. Ce a făcut Nicolae Stanciu
Citește și