Închide meniul

Dinamo – Rapid 1-1 | “Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. “Nu am jucat nimic!”

Alexandru Ivan Publicat: 23 octombrie 2021, 23:11

Comentarii
Dinamo – Rapid 1-1 | Ne încurcăm cu echipele mici! Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. Nu am jucat nimic!

Hepta

Dinamo a ajuns la 10 etape la rând fără victorie. Cu așa parcurs, rapidiștii ar fi vrut să câștige confortabil în Ștefan cel Mare. Alexandru Dandea s-a plâns că Rapidul pierde puncte cu echipele mici.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo – Rapid 1-1 | Alexandru Dandea: “Mereu ne încurcăm cu echipele mici!”

“Astăzi nu am făcut un joc foarte bun. Trebuie să ne mulțumim și cu egalul. Mai avem mult de muncă, sper ca la meciul cu Craiova să arătăm diferit. Terenul de joc de aici cred că este cel mai prost din țară, dar asta nu ne scuză, noi nu am făcut ceea ce ne-a cerut antrenorul. Dacă împotriva celor de la CFR am jucat perfect, astăzi nu am jucat nimic.

Întotdeauna așa a fost la Rapid. Noi mereu ne încurcăm cu echipele mici. Așa cum ne-au de sus cei de la CFR Cluj pe noi, poate așa am intrat noi în această seară”, a spus Alexandru Dandea, după Dinamo-Rapid 1-1. 

Dinamo – Rapid 1-1

Dinamo a început tare meciul cu Rapid și a fost aproape de deschiderea scorului în două rânduri, după ce Dragoș Grigore a pasat la adversar de fiecare dată.

Dinamo a ieșit hotărâtă și în repriza a doua. Torje, căruia Mircea Rednic i-a încredințat banderola de căpitan, a prins un șut spectaculos, din prima, după o pasă a lui Deian Sorescu. Mingea s-a dus pe colțul scurt, aproape de vinclu, lăsându-l fără speranță pe Horatiu Moldovan.

Reclamă
Reclamă

Rapid nu a reușit să pună probleme, dar echipa lui Iosif a găsit resurse ca să plece neînvinsă din Ștefan cel Mare. În prelungirile meciului, Nicolae Carnat a luat la țintă vinclul porții lui Plamen Iliev, cu o execuție fabuloasă din afara careului.

S-a terminat 1-1, iar Dinamo rămâne fără victorie în ultimele 10 etape din Liga 1. De cealaltă parte, Rapid este în continuare pe loc de play-off, cu 22 de puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:11
LIVE TEXTDinamo – Metaloglobus 1-0. “Câinii” deschid scorul prin super-execuția lui Soro
18:00
Rapid pregătește mutarea iernii în Liga 1! Giuleștenii vor să-i strice planurile lui Gigi Becali
17:31
Petrolul – Universitatea Cluj 0-1. „Șepcile roșii” încing lupta la play-off
17:31
Haos fără precedent: naționala cu doi selecționeri a convocat un no-name din liga a șasea, deși are o bază de selecție uriașă!
17:22
Arne Slot a făcut anunţul, după ce Mohamed Salah a revenit în lotul lui Liverpool: “Faptele vorbesc mai tare decât cuvintele”
16:53
Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off 4 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste
Citește și