Dinamo – Rapid 1-1. Reacția ultrașilor după ce Dinamo a ajuns la 10 meciuri fără victorie, în Liga 1

Antena Sport Publicat: 24 octombrie 2021, 10:30

Comentarii
Dinamo – Rapid 1-1. Reacția ultrașilor după ce Dinamo a ajuns la 10 meciuri fără victorie, în Liga 1

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

”Mircea Rednic este omul de care Dinamo are nevoie. Jucătorii s-au dăruit, au jucat cu toată inima. Toți au jucat bine. Golul superb al lui Torje din pasa perfectă a lui Deian, au lipsit doar acele secunde de luciditate sau de șansă, la fel ca în remiza cu UTA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atitudinea jucătorilor arată că metoda antrenorului dă roade. Și mai arată un lucru: La Săftica nu e niciun război între Rednic și jucători. Necazurile noastre au început odată cu îndepărtarea lui Rednic de către cei care conduceau Dinamo în urmă cu 2 ani”, e comunicatul publicat pe pagina ”Doar Dinamo București”.

Dinamo – Rapid 1-1. Explicațiile lui Mircea Rednic

Mircea Rednic a dezvăluit că sunt jucători la Dinamo care au avut chiar și 7 kilograme în plus. „Puriul” încearcă să-i pună la punct din punc de vedere fizic pe dinamoviști. Totodată, s-a plâns că echipa lui încasează doar super-goluri.

„N-am cum să-i cert pe băieții ăștia. Băieții ăștia fac eforturi mari, ținând cont cum s-au antrenat și cum au fost antrenați. Testele fizice sunt foarte slabe, au avut și 2, și 7kg în plus. Nu e vina lor. Nu că am venit eu și am schimbat, dar băieții fac eforturi. Ce să le reproșezi? Păcat că luăm goluri… nu mai vorbesc ce goluri luăm. La Mediaș n-o să mai dea ăla (n.r – Ronaldo Deaconu) până la sfârșitul anului cum a dat. N-am gestionat ultimele minute nici la UTA, nici aici. Dar chiar îi felicit, ați văzut ce atitudine au avut. Eu zic că nu meritam să pierdem puncte azi.

Ai noștri, jumătate dintre ei, au venit acum o lună. Nu mai jucaseră de 3-4 luni și e greu, dar eu vreau să-i felicit pentru atitudinea avută și cum s-au comportat în meciul ăla. Puteam să dăm și al doilea gol, am avut situații. Ăsta, Carnat, dă și el un gol pe an… a dat un super gol, a avut o execuție extraordinară.

Reclamă
Reclamă

Jucătorii se antrenează foarte bine, iar antrenamentele nu sunt tari. Poate pentru ce s-a făcut până acum, dar nu e nici la jumătate din intensitatea care a fost la Viitorul. Nu s-a făcut niciun test fizic, n-au fost cântăriți niciodată, n-au făcut un antrenament de forță. Nu vreau să critic ce a fost, că așa a fost situația, alegerea făcută, dar băieții fac eforturi mari. Azi s-au prezentat foarte bine. E al doilea meci în care meritam să câștigăm„, a spus Mircea Rednic, după Dinamo – Rapid 1-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:49

VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român

0:30

Cristi Chivu, prima reacție după ce a cucerit eventul cu Inter: „Câștigarea a două trofee nu este niciodată garantată”

0:09

Manchester City nu renunță la titlu! Victorie clară în disputa cu Crystal Palace

0:01

Coelho: “E important să stăm cu picioarele pe pământ!” Ce mesaj are pentru jucători înainte de finala din campionat

23:58 13 mai

PSG, în formă maximă înaintea finalei UCL! Parizienii au câștigat titlul în Ligue 1

23:50 13 mai

Nicuşor Bancu se aşteată la un meci greu în campionat, cu U Cluj: “Vin să-şi ia revanşa”

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 3 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 4 FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă! 5 Luis Enrique s-a decis! Doi jucători, OUT de la PSG ca să-i facă loc unui atacant de vis 6 Scandal înaintea finalei Cupei României: fanii au ameninţat cu neprezentarea la Univ. Craiova – U Cluj. Ce s-a întâmplat
Citește și