Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

Dinamovistul Marius Alexe a refuzat-o pe rivala Steaua şi regretă acum! “Și acum, oamenii îmi spun că dacă mă duceam la Steaua cariera mea era alta”

Antena Sport Publicat: 20 decembrie 2021, 15:02

Comentarii
Dinamovistul Marius Alexe a refuzat-o pe rivala Steaua şi regretă acum! Și acum, oamenii îmi spun că dacă mă duceam la Steaua cariera mea era alta

Antena Sport

”Eu sunt un dinamovist. O să fiu mereu. Țin la suporteri, orice s-ar întâmpla o să țin mereu cu Dinamo. Am avut oferte de la Steaua, pe bani mai mulți decât la Sassuolo, sau oriunde mă duceam.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu am vrut să mă duc pentru că țin foarte mult la club și la oamenii care m-au crescut acolo. Și acum, oamenii îmi spun că dacă mă duceam la Steaua cariera mea era alta.

Nu știu și nu vreau să mă gândesc, sunt mulțumit și o să am mereu Dinamo în suflet”, a dezvăluit Deian Sorescu la AS.ro LIVE.

Marius Alexe sare în apărarea lui Deian Sorescu

Alexe a vorbit și despre situația actuală de la Dinamo. Fostul atacant nu este de acord cu fanii care i-au dat tricoul jos de pe el lui Deian Sorescu. Atacantul îl consideră pe Sorescu unul dintre cei mai buni jucători de la Dinamo.

”S-a dus totul prea departe, nu înțeleg. Sorescu e cel mai bun de la Dinamo. Eu, nu îl cunosc personal. Îl apreciez foarte mult pentru evoluția lui și asta mă face să nu înțeleg atitudinea fanilor față de el. El are ambiție, este luptător”, a mai spus Alexe la AS.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:04
Edi Iordănescu, salvat de VAR în preliminariile Europa League. Legia Varșovia, egal dramatic
21:55
LIVE SCOREFK Sarajevo – Universitatea Craiova 0-0. Oltenii lui Rădoi, favoriți pe hârtie
21:47
Debut cu ghinion pentru Olimpiu Moruţan! Înfrângere incredibilă pentru Aris Salonic în Conference League
21:43
Dan Nistor, reacţie dură după Ararat – U Cluj 0-0: “Am fost prea crispaţi, prea fricoşi”
21:41
LIVE TEXTLugano – CFR Cluj 0-0. Ardelenii ratează o lovitură de la 11 metri
21:15
Emil Boc, plin de optimism după Ararat – U Cluj 0-0: “Sărbătorim, plecăm cu prima şansă”
1 Proces de 1,5 milioane de euro pentru Laurențiu Reghecampf: „Sunt supărat pentru ce a făcut” 2 Tragedie! Caius Lungu, fost fotbalist în Liga 1, a murit la 36 de ani 3 Marius Ştefănescu, acord de principiu cu Dinamo! Gigi Becali va încasa 300.000 de euro 4 “M-a întrebat Hagi de el” Gigi Becali trimite un jucător la Farul, după Shkendija – FCSB: “Să-l ia Gică” 5 Gigi Becali a dezvăluit numele jucătorului pe care îl vrea la FCSB! Decizia luată pe loc: “Sun acum” 6 FotoBernadette Szocs şi-a pus fanii pe jar! Apariţii incendiare în vacanţă
Citește și