EXCLUSIV

Dinu Todoran s-a hotărât! Cum va arăta FCSB în startul sezonului. Modificări importante în primul “11”

Antena Sport Publicat: 9 iulie 2021, 8:35

Comentarii
Dinu Todoran s-a hotărât! Cum va arăta FCSB în startul sezonului. Modificări importante în primul 11

Dinu Todoran, pe vremea când era antrenor la FCSB / Hepta

Dinu Todoran s-a hotărât asupra echipe cu care va aborda startul de campionat. Până atunci, FCSB va mai juca un amical. În această seară la Buzău. Din informațiile AS.ro, noul tehnician al echipei lui Becali va schimba aproape în totalitate linia de fund.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinu Todoran s-a hotărât asupra primului “11”

Din câte se pare, FCSB va continua tot cu sistemul care ne-a obișnuit în ultimul timp 4-3-3. Todoran va începe tot cu Andrei Vlad în poartă, iar pe linia de fund, doar Risto Radunovic va rămâne titular.

Haruț va fi pe partea dreaptă, iar centrul defensivei vicecampioanei va fi asigurat de Alexandru Crețu și Stipe Vucur. La închidere va fi Ovidiu Popescu. “Lampard” de România va fi ajutat de Dariu Olaru și Răzvan Oaidă.

În startul noului sezon, Todoran va miza în atac tot pe trioul format din Olimpiu Moruțan, Florin Tănase și Octavian Popescu.

Cum ar putea arăta FCSB în startul sezonului

În cazul în care tehnicianul se va hotărât să evolueze cu un vârf veritabil, în speță Zdenek Ondrasek, Tănase va fi retras pe poziția de inter. În acest caz, din schemă va sări Oaidă.

Reclamă
Reclamă

Vlad – Haruț, Al. Crețu, Vucur, Radunovic – Ov. Popescu – Olaru, Oaidă – Moruțan, Tănase, Oct. Popescu

În acest moment, Todoran nu se va putea baza pe Florinel Coman. “Perla” lui Becali va reveni însă în curând și, mai mult ca sigur, i se va face loc în primul “11”.

Programul FCSB

FCSB va începe meciurile oficiale pe 15 iulie, iar până la finalul lunii va disputa patru jocuri.

Reclamă
  • Botoșani – FCSB, 15 iulie, 20:30
  • FCSB – Shakhter Karagandy (Kazahstan), 22 iulie, 18:00
  • FCSB – Universitatea Craiova, 25 iulie, 21:30
  • UTA – FCSB, 31 iulie

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:45

VIDEOBenfica a ratat șansa să o egaleze pe Sporting, după remiza cu Casa Pia. Toate rezultatele etapei din Liga Portugal

23:45 6 apr.

Napoli – AC Milan 1-0. Campioana se apropie de Inter-ul lui Cristi Chivu!

23:43 6 apr.

Remarcatul lui Cristi Săpunaru după Craiova – CFR Cluj 2-0: “Îmi place enorm de mult”! Îl vrea şi la naţională

23:42 6 apr.

„Dinamo ne va ajuta să fim campioni”. Gică Craioveanu, euforic după Univ. Craiova – CFR 2-0: „Lumea mă face căpiat, dar…”

23:35 6 apr.

Iuliu Mureşan: “Ne luptăm pentru locul trei. Nu visez la cai verzi pe pereţi!” Pe cine pune în locul lui Bilaşco

23:16 6 apr.

Vladimir Screciu, cu lacrimi în ochi când a vorbit despre Mircea Lucescu: „E cumplit pentru noi”

1 Conducerea lui U Cluj, mesaj clar pentru Dan Nistor, după ce mijlocaşul i-a făcut praf pe jucătorii Rapidului 2 UPDATEComunicat de ultimă oră emis de SUUB: Mircea Lucescu, pregătit pentru o nouă intervenţie chirugicală 3 Cine este Marius Andronache, medicul cardiolog adus de Răzvan din Franța să-l trateze pe Mircea Lucescu 4 Cristi Chivu le-a dat lecţii italienilor, după Inter – Roma 5-2! “Suntem cu toții vinovați” 5 Anunţ de ultimă oră făcut de Spitalul Universitar despre Mircea Lucescu: “Întâlnire complexă a personalului medical” 6 “Câinii” i-au găsit înlocuitor din Liga 1 lui Zeljko Kopic, în cazul în care antrenorul croat va părăsi Dinamo!
Citește și