Edi Iordănescu, anunțul momentului la FCSB! Când ar putea reveni Florin Tănase și Florinel Coman. Care e situația lui Octavian Popescu

Publicat: 26.09.2021, 8:07

FCSB - Academica Clinceni 3-2. Vicecampioana României s-a impus cu emoții în fața ultimei clasate din Liga 1. Edi Iordănescu a simțit din plin lipsa vedetelor Florin Tănase, Florinel Coman sau Octavian Popescu.

Edi Iordănescu, anunțul momentului la FCSB

AS.ro

Edi Iordănescu așteaptă cu nerăbădare pauza internațională. Antrenorul lui FCSB speră că atunci vor putea reveni Florin Tănase și Octavian Popescu.

Edi Iordănescu, despre situația vedetelor lui FCSB

Cât despre Florinel Coman, Iordănescu Jr. se așteaptă la un scenariu mai pesimist. Pentru FCSB urmează un meci cu Chindia Târgoviște, în deplasare, după care vine pauza internațională.

„E foarte important să câştigăm cu Chindia. Am avea 5 victorii din 5 meciuri. Să corectăm mai multe la pauza campionatului. Florinel Coman, Tănase. Am pierdut jucători de importanţă, cu cifre. Pe Tănase şi Tavi Popescu i-am putea avea după întrerupere. Pe Florinel Coman după pauza de iarnă cred„, a spus Edi Iordănescu, la finalul meciului FCSB – Academica Clinceni 3-2.

Florin Tănase s-a accidentat în derby-ul cu CFR Cluj din urmă cu trei etape. Octavian Popescu a suferit o leziune fribrilară în meciul cu FC U Craiova 1948 din etapa trecută, în timp ce Florinel Coman s-a rupt chiar la debutul lui Edi Iordănescu la FCSB, contra lui Sepsi, 1-1 pe Arena Națională.

FCSB – Academica Clinceni 3-2

FCSB a deschis scorul rapid, prin Claudiu Keșeru, iar echipa lui Edi Iordănescu avea chiar 2-0 după primele 10 minute, după ce Vinicius și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Vicecampioada a ridicat însă piciorul de pe pedala de accelerație, iar oaspeții au profitat din plin. Omoh a redus din diferență chiar înainte de pauză, cu un șut deviat de la 25 de metri.

FCSB nu și-a găsit ritmul nici în repriza secundă. În ciuda golului de 3-1 al lui Ianis Stoica, jocul echipei lui Iordănescu Jr. nu a convins. Clinceni a redus din diferență pe final, prin Cascini, în minutul 88, dar a fost insuficient pentru a pleca cu un punct de pe Arena Națională.

După 3-2 cu Academica Clinceni, FCSB a ajuns la trei victorii consecutive în Liga 1 și a urcat pe locul al treilea, în spatele lui CFR Cluj și FC Botoșani. De cealaltă parte, Clinceniul rămâne codașa Ligii 1, cu doar două puncte, fără victorie în acest sezon.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Mihai Stoica, replică tăioasă pentru LPF
Fotbal intern • 23:36
FCSB – CS Mioveni 3-0 | Mihai Stoica, replică tăioasă pentru LPF: „Vă uitați cam mult la filme! Îi spun domnului Justin Ștefan că am luat toate măsurile!” Ce a spus despre focarul de COVID-19
Florin Tănase
Fotbal intern • 23:16
FCSB – Mioveni 3-0 | Florin Tănase, anunţul momentului: „Nu cred că vom juca acum cu Farul. Suntem prea puţini”. Ce le-a transmis Edi Iordănescu
Mihai Stoica a răbufnit
Fotbal intern • 23:07
FCSB – CS Mioveni 3-0 | Mihai Stoica a răbufnit: „Suna totul prea dramatic! Ce măsuri să se ia? Nu au fost focare la atâtea echipe din România?”
Vlăduța Lupău merge la Paris pentru a-și rezolva problemele de sănătate. Ce declarații a făcut cântăreața
„Omul s-a trezit cu casă şi ce a făcut? Îmi trebuie cal!” Călăreţul Sergiu, pus la zid de o vedetă care a donat bani pentru el alături de Moroşanu
1
22:20 FCSB – CS Mioveni 3-0 | Roș-albaștrii, victorie uriașă cu 13 jucători în lot! Florin Tănase și Claudiu Keșeru au lovit din nou. Andrei Dumiter, primul gol în tricoul roș-albastru 22:11 FCSB primește o nouă lovitură! Mihai Stoica a anunțat cât va lipsi Ovidiu Popescu: „S-a accidentat la ultima fază din antrenament!” 21:13 Revenire de senzaţie pentru Marius Şumudică în Turcia! S-a terminat meciul celor de la Malatyaspor. Salt important pentru echipa românului 21:00 LIVE SCORECiprian Tătărușanu, titular în AC Milan – Verona 3-2! Lazio – Inter 3-1. Spectacol total în derby-ul zilei. Leicester – Manchester United 4-2. „Diavolii roșii”, fără victorie de trei meciuri. Toate partidele tari sunt AICI 20:19 FCSB – CS Mioveni | Roș-albaștrii au doar două rezerve, iar Mihai Stoica se teme de ce e mai rău: „Sper să nu-l vedem pe Vlad atacant!” 20:06 Sepsi – FC Voluntari 1-2 | Cristiano Bergodi, mesaj clar pentru patronul Laszlo Dioszegi: „O echipă nu se face imediat!” 19:48 Sepsi – FC Voluntari 1-2 | Echipa lui Ciobotariu a dat lovitura: „Sper să ne menţinem echilibrul”. Anunţ după ce a ajuns pe locul 2 19:15 Sepsi – FC Voluntari 1-2 | Covăsnenii, eșec la inaugurarea stadionului de 25 de milioane de euro! „Revelația” Ligii 1 a ajuns la șase victorii consecutive 18:59 Ianis Hagi, în formă maximă! Ce a făcut românul în meciul Rangers – Hearts: Rezultat surpriză în Scoţia 18:56 Ce revenire! „Uraganul” Erling Haaland a reușit o „dublă” de senzație în Dortmund – Mainz 3-1. Superstarul norvegian l-a depășit pe rivalul Robert Lewandowski