Edi Iordănescu, criticat după ce a renunțat la clauza din contractul cu FCSB! ”Sunt dezamăgit de Edi. L-am lăudat că e un băiat cu principii, l-am dat exemplu”

Antena Sport Publicat: 16 noiembrie 2021, 8:38

Comentarii
Edi Iordănescu, criticat după ce a renunțat la clauza din contractul cu FCSB! ”Sunt dezamăgit de Edi. L-am lăudat că e un băiat cu principii, l-am dat exemplu”

Hepta

Astfel, Balint consideră că Becali a scăpat din nou de o lecție pe care o merita, iar, ulterior, tot Iordănescu a fost găsit vinovat, asta chiar dacă jocul echipei creștea de la meci la meci.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gabi Balint: “Sunt dezamăgit de Edi Iordănescu”

”Sunt dezamăgit de Edi, îl știu de la 5 ani, sunt prieten de familie, dar problema e că l-am lăudat că e un băiat cu principii, că știe să facă un contract beton, l-am dat exemplu, iar acum a renunțat așa ușor. Întrebarea e dacă a renunțat pentru națională sau pur și simplu nu a mai putut să continue, a zis că ăsta e momentul să plece.

Nu era singur, jucătorii nu l-au părăsit, rezultatele erau de partea lui, jocul creștea ca spectacol, trebuia să profite de clauză ca să se învețe minte și să nu mai fie antrenorii călcați în picioare.

Edi Iordănescu a renunțat la banii din clauzele din contract

Sincer, credeam că lumea fotbalului merită mai mult respect. Era o clauză normală, lasă-mă să lucrez, de 6 ani echipa nu are niciun trofeu, patronul FCSB vrea doar bani?

Nu trebuie să fii umilit că vorbește un om la televizor. Dacă vrei să mergi înainte, mergi, ia clauza că așa merită patronul, acum l-a scos tot pe Edi vinovat”, a spus Balint, citat de digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Explicațiile lui Iordănescu după despărțirea de FCSB

Edi Iordănescu o lasă pe FCSB la o distanță de opt puncte de liderul CFR Cluj, în clasamentul Ligii 1. El a înregistrat 8 victorii, două egaluri și două înfrângeri la cârma roș-albaștrilor. Edi a explicat și de ce a renunțat la clauza din contractul cu FCSB.

”Lumea vorbește de clauză, oamenii ar fi vrut să iau acea clauză numai că s-au săturat de aceste lucruri și ar fi vrut să dau eu o lecție. Să clarific și asta – dacă eu continuam, aș fi făcut mult rău oamenilor din jur. A fost principalul lucru pentru care m-am oprit.

E vorba de tot ce înseamnă angajați, cei care sunt implicați. Toți, inclusiv MM Stoica. Nu mă interesează ce a spus patronul. Eu aș fi făcut mult rău dacă rămâneam. Am spus că mai bine mă sacrific eu, oricum nu mai vedeam viață lungă după pozițiile luate”, a specificat Edi Iordănescu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:37

VideoJuniorii României învaţă să protejeze planeta alături de mascota Ronny

21:20

Mirel Rădoi, zâmbet larg pe față la primul antrenament la Gaziantep! Cum a fost surprins tehnicianul plecat de la FCSB

21:08

VideoJurnal Antena Sport | Nu sare niciun examen

21:05

VideoJurnal Antena Sport | Profesor de nota 10

21:03

VideoJurnal Antena Sport | Tânăr vreau mereu să fiu

20:59

VIDEOAl Nassr – Al Ahli Doha 5-1. Cristiano Ronaldo s-a calificat în finala Ligii Campionilor Asiei 2

1 Veste excelentă pentru FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după plecarea lui Mirel Rădoi 2 „M-am trezit cu antrenament anulat, mașinile dispărute din bază” Filmul plecării lui Mirel Rădoi de la FCSB 3 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 4 „L-am sunat deja”. Primul antrenor contactat de Mihai Stoica, după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB 5 El este antrenorul care „ar face o bijuterie din FCSB”. Înlocuitorul lui Mirel Rădoi activează în Liga 1 6 „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB
Citește și