Închide meniul

Edi Iordănescu, deturnat în ultima clipă de șefii FRF: ”S-au supărat pentru că urmau să mă prezinte oficial! Am lăsat orgoliul când m-au sunat!”

Dragoș Vasile Publicat: 8 februarie 2022, 12:36

Comentarii
Edi Iordănescu, deturnat în ultima clipă de șefii FRF: ”S-au supărat pentru că urmau să mă prezinte oficial! Am lăsat orgoliul când m-au sunat!”

Profimedia

Edi Iordănescu, deturnat în ultima clipă

Orice antrenor vrea să fie prima opţiune atunci unde se duce. În Grecia am refuzat propunerea. În Arabia Saudită era acordul. A lipsit doar o semnătură. Mult mai mult aş fi câştigat, dar nu asta a contat. Când m-a contactat din nou FRF am anunţat. S-au supărat un pic pentru că urmau să mă prezinte oficial. Când a venit telefonul de la FRF am lăsat orgoliu în spate, dar şi situaţia financiară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sub cuvânt de onoare, nu am apelat niciodată la cineva să mă ajute. Nu am vrut să mă simt vulnerabil, să mă îndatorez sau să îmi fie ruşine. Tata a fost doar un suport, dar era anormal să nu mă sprijin de acest suport şi de sfaturile lui”, a declarat Edi Iordănescu pentru sport.ro.

Edi Iordănescu i-a dat replica lui Victor Pițurcă! Nici Valeriu Iftime nu a scăpat

Edi Iordănescu i-a dat replica lui Victor Pițurcă, care l-a criticat după ce a plecat de la FCSB. Nici Valeriu Iftime, patronul lui FC Botoșani, nu a scăpat, după ce a declarat că fiul lui Anghel Iordănescu nu trebuia să ajungă la echipa națională.

”Nu mă pot angrena în dezbateri personale. Nu vreau să concentrez atenția pe agenda mea. Pentru domnul Iftime, la un click distanță, se pot verifica rezultatele. Mi-am dus la bun sfârșit rezultatele. Eu am antrenat cinci echipe mari și late în România.

Și nea’ Piți a spus că trebuie să fiu mai puternic pe poziții. Cu tot respectul, la experiența dânsului, s-a hazardat. Sunt situații și situații. Nu cred că a plecat din cauza psihicului de la Craiova”, a declarat Edi Iordănescu, potrivit sport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:48
“L-am ajutat să obţină oferta!” Cine a contribuit la transferul lui Ianis Hagi la Alanyaspor: “Nu e un pas în spate”
15:31
Dragoş Nedelcu, fost jucător al FCSB-ului, a evoluat pentru Steaua!
15:10
CFR Cluj dă o nouă lovitură! Francezii de la L’Equipe anunţă că semnează pe doi ani
14:46
Dinamo a învins-o pe CS Dinamo cu jucători care evoluează la echipa din Liga a 2-a!
14:30
VIDEOCalificările MP la Italiei LIVE VIDEO (16:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Norris, cel mai rapid şi în FP3
14:12
Reghecampf, “săgeţi” către Mircea Lucescu, după România – Canada 0-3: “Naţionala a fost total nepregătită”
1 FotoLa 61 de ani, Miodrag Belodedici a anunţat că s-a căsătorit! Cum arată soţia lui 2 VIDEORomânia – Canada 0-3. Tricolorii au suferit o înfrângere ruşinoasă în amicalul de lux de pe Arena Națională 3 Salariul uriaş pe care Kurt Zouma îl are la CFR Cluj: “S-a enervat Neluțu” 4 Primul 11 ales de Mircea Lucescu pentru amicalul cu Canada! Marea surpriză pregătită de selecționer 5 EXCLUSIVMircea Lucescu, reacţie surprinzătoare după România – Canada 0-3: “Nu sunt nemulţumit de joc” 6 Dinamo a făcut un nou transfer! Un fost jucător de la Steaua a semnat cu “câinii”
Citește și