Edi Iordănescu, avertisment pentru rivale: “O să ne batem pe teren pentru campionat!” Ce le-a transmis antrenorul FCSB fanilor

Dragoș Vasile Publicat: 29 octombrie 2021, 18:09

Comentarii
Edi Iordănescu, avertisment pentru rivale: O să ne batem pe teren pentru campionat! Ce le-a transmis antrenorul FCSB fanilor

Hepta

Edi Iordănescu, avertisment pentru rivale

FCSB va juca cu FC Argeș, revelația Ligii 1, iar în scurt timp va disputa și restanța cu Farul lui Gică Hagi. Edi Iordănescu le promite fanilor că vor face totul pentru a obține victorii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Avem datoria să ne regrupăm şi să ne ridicăm de la pământ pentru obiectivul care ne-a mai rămas:  campionatul. Trebuie să facem în aşa fel încât să câştigăm cu FC Argeş. Mă gândesc doar la meciul cu FC Argeş.

La cât îi cunosc pe Hagi şi Popescu sunt sigur că vor să ne învingă, dar pe teren. Au 38 de jucători pe ambele liste. Nu ştiu să aibă probleme majore cu COVID-ul. O să ne batem pe teren. Am pierdut deja o competiţie din cauza COVID-ului şi dacă s-ar întâmpla asta s-ar mai periclita încă o competiţie.

Mesajul pentru fani e că dăm totul să îi bucurăm şi să îi mulţumim. Aveam nevoie de ei aproape. Jucăm pe unde apucăm şi nu este uşor. Pe lângă cei cu probleme cu COVID avem şi 7 jucători cu accidentări. Sunt multe probleme. Din toată situaţia asta să ieşim cu coeziune şi încredere”, a declarat Edi Iordănescu în cadrul unei conferințe de presă.

Edi Iordănescu, mesaj clar pentru Gigi Becali: „Dacă nu va fi mulţumit, mă va anunţa”

Edi Iordănescu ştie sigur când ar putea pleca de la FCSB. Când Gigi Becali nu va mai fi mulţumit, îl va anunţa. Până atunci, antrenorul vicecampioanei şi-a trasat un obiectiv clar în acest sezon. Trebuie să ia titlul, după ce Cupa a fost ratată datărită focarului de COVID.

Reclamă
Reclamă

„Fiecare are dreptul să comenteze ce vrea. Nu comentez ce a apărut în toată această perioadă. Am fost dorit aici cu insistenţă. Mi s-au acceptat condiţiile. S-a dorit aducerea mea. datoria mea e să satisfac suporterii prin îndeplinirea obiectivelor.

Datoria mea e sa satisfac patronul, să-i mulţumesc pentru încrederea acordată, iar când vom trage linie să fim campioni, dacă se poate. Durmul e foarte lung, adversarii sunt competitivi şi puternici. Nu ne va fi uşor”, a spus Edi Iordănescu, într-o conferinţă de presă dinaintea meciului cu FC Argeş.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:13

Andrei Nicolescu l-a desfiinţat pe un arbitru din Liga 1: “Aud că e FCSB-ist”

13:07

Un român, în topul celor mai rapide goluri marcate la Cupa Mondială! Recordul pe care l-a deținut patru ani

12:28

După Lupu, un alt fost fotbalist al Rapidului l-a făcut praf pe Dobre: “E egocentrist. Nu trebuia numit căpitan”

12:24

Singurul român care va juca la Cupa Mondială din 2026: „Țara asta ne-a oferit libertate!”

12:11

E gata! Noul stadion al lui Dinamo va purta numele lui Mircea Lucescu: “Pentru România și lumea întreagă”

12:04

E oficial! Gică Hagi va deveni selecţionerul României! Când va avea loc conferinţa de prezentare a “Regelui”

1 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 2 Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă” 3 A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…” 4 “Aş fi ipocrit” Reacţia lui Cristiano Bergodi după ce Dinamo a încurcat-o serios pe U Cluj în lupta pentru titlu 5 Când poate deveni Cristi Chivu campion cu Inter în Serie A, după ce Napoli a pierdut cu Lazio 6 Jurgen Klopp a refuzat-o pe Real Madrid și și-a ales următoarea echipă. Surpriză de proporții
Citește și