Închide meniul

Edi Iordănescu vrea să transforme FCSB într-o echipă de viteziști: “Îmi doresc o formație care să atace!” Principalul obiectiv al tehnicianului

Publicat: 16 septembrie 2021, 9:54

Comentarii
Edi Iordănescu vrea să transforme FCSB într-o echipă de viteziști: Îmi doresc o formație care să atace! Principalul obiectiv al tehnicianului

SportPictures / Sport Pictures via Hepta

Edi Iordănescu vrea să transforme FCSB într-o echipă de vitejiști, așa cum era Steaua pe vremea tatălui său. Tehnicianul a recunoscut la AS.ro LIVE că și-ar dori o echipă ofensivă, care să marcheze multe goluri, dar momentan pune accent pe echilibru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu, mesaj clar pentru jucătorii de la FCSB

Tehnicianul este conștient de faptul că are mult de muncă și are un mesaj clar pentru jucătorii de la FCSB. Iordănescu va pune accent pe rezultate, în următoare perioadă pentru a recupera ecartul față de CFR Cluj.

Îmi doresc o echipă ofensivă, care să atace, îmi doresc să marcăm multe goluri, dar înainte de toate vreau echilibru. Rezultatele sunt cele care contează, iar dacă vin pe un fond bun de joc, atunci, bucuria este cu atât mai mare.

Este foarte mult de muncă și nu ne permitem niciun pas greșit. Rezultatele contează pentru că avem mult de recuperat“, a declarat Edi Iordănescu la AS.ro LIVE.

FC U Craiova – FCSB, sâmbătă, ora 20:00, LIVE TEXT pe AS.ro

În acest moment, în urma începutului de sezon mai slab, FCSB are doar 12 puncte, după 8 etape. Liderul campionatului este CFR, cu 21 de puncte, după tot atâtea runde.

Reclamă
Reclamă

Următoarea partidă pentru FCSB va fi meciul din Bănie, cu FC U Craiova, echipa pregătită de Adrian Mutu. Partida se va disputa sâmbăta, de la ora 20:00, și va putea fi urmărită, în format live text, pe www.as.ro.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
Newcastle – Manchester City 0-2. „Cetățenii”, cu un pas mai aproape de finala Cupei Ligii Angliei
23:30 13 ian.
FCSB, gata să facă încă două transferuri: “Fotbalişti, nu jucători! Felicit conducerea”
23:24 13 ian.
România s-a calificat în grupele principale la Campionatul European de polo! Victorie în faţa Turciei pentru “tricolori”
22:41 13 ian.
VIDEOMichael Carrick, prezentat oficial la Manchester United: „Știu de ce este nevoie pentru a avea succes aici”
22:26 13 ian.
Jude Bellingham a răbufnit după plecarea lui Xabi Alonso: “Clovni! Să fie traşi la răspundere”
21:48 13 ian.
Adrian Mutu nu are dubii! De ce ar avea nevoie Dinamo pentru a fi o adevărată candidată la titlu
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma, transfer de 22 de milioane de euro 2 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 3 Adrian Şut l-a sunat pe Gigi Becali după ce s-a transferat. Ce a urmat: “Mi-a zis…” 4 Gigi Becali anunţă că azi se poate face super-transferul iernii la FCSB: “E fotbalist de fotbalist” 5 Gigi Becali a aruncat bomba: „Ne-am înțeles”. Cât a costat aducerea jucătorului de Champions League 6 Câţi bani încasează CFR Cluj în schimbul transferului lui Otto Hindrich. Ardelenii i-au găsit deja înlocuitor
Citește și