Închide meniul
EXCLUSIV

Episod uluitor petrecut în vestiarul FCSB! Cum s-a produs ruptura între Gigi Becali și Edi Iordănescu

Antena Sport Publicat: 12 ianuarie 2022, 9:42 / Actualizat: 11 aprilie 2023, 18:36

Comentarii
Episod uluitor petrecut în vestiarul FCSB! Cum s-a produs ruptura între Gigi Becali și Edi Iordănescu

Colaj Hepta

Cum s-a produs ruptura între Gigi Becali și Edi Iordănescu. Detalii uluitoare ies la iveală la peste două luni după ce Edi Iordănescu a plecat de la FCSB! AS.ro a aflat un episod uluitor care s-a întâmplat în vestiarul FCSB. Totul s-a petrecut la pauza meciului cu FC Voluntari, încheiat la egalitate, scor 0-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din informațiile AS.ro, Gigi Becali și-a a dorit să vorbească, la telefon, cu Edi Iordănescu, la pauza meciului. Patronul de la FCSB era nemulțumit de evoluția lui Constantin Budescu și voia să-i ceară antrenorului să-l schimbe. Chiar Becali a declarat, ulterior, că el l-ar fi înlocuit de la pauză pe Budescu.

Din câte se pare, Becali a trimis un om, din conducerea clubului, cu telefonul la Edi Iordănescu. Tehnicianul “a luat foc”, în acel moment, și a refuzat să discute cu patronul echipei. Iordănescu jr. a fost auzit de cei din jur în momentul în care a țipat la cel care venise cu telefonul să nu ajungă la el pentru că o sa spargă telefonul, refuzând astfel să discute cu Becali.

Cum s-a produs ruptura între Gigi Becali și Edi Iordănescu

Vorbele antrenorului au ajuns la urechile patronului care s-a enervat teribil. Acela a fost momentul care l-a făcut pe Becali să își dorească să se despartă de Iordănescu jr. Ulterior, finanțatorul FCSB a ieșit la TV, l-a criticat pe Budescu, dar și jocul echipei.

După acel meci a început “nebunia” la FCSB! Între Becali și Iordănescu a început un schimb de replici, prin sms, lucru care a dus la plecarea tehnicianului de la echipă. Acesta a renunțat și la clauza uriașă de reziliere pe care o avea.

Reclamă
Reclamă

Budescu nu a ma avut nici el viață lungă la FCSB. “Magicianul” s-a despărțit, în această iarnă, de echipa lui Becali.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:09
LIVE SCORESenegal – Maroc 0-0. Scene incredibile! Senegalezii au ieșit de pe teren, după ce gazdele au primit penalty
23:01
Alex Chipciu nu s-a ferit de cuvinte, după Dinamo – U Cluj 1-0: „Haos. Am o stare de dezamăgire”
22:59
România – Danemarca 24-39. “Tricolorii” au ratat calificarea în grupele principale de la EURO după un eșec clar
22:56
Reacţia lui Omar El Sawy după înfrângerea lui U Cluj cu Dinamo! Ce a spus de lupta cu FCSB pentru play-off
22:54
LIVE SCOREAC Milan luptă să se apropie de Interul lui Chivu. Echipa lui Răzvan Marin l-a umilit pe Rafa Benitez
22:47
Marcatorul lui Dinamo rămâne modest, după 1-0 cu U Cluj: „Ăsta este primul obiectiv”
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Pep Guardiola își cedează un jucător în La Liga 4 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună” 5 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026 6 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
Citește și