Închide meniul

Eugen Trică, făcut praf după revenirea la FC U Craiova! ”Unii dintre antrenori își mai calcă și pe onoare sau pe cuvânt. E ca în Lolek și Bolek”

Antena Sport Publicat: 7 noiembrie 2021, 10:37

Comentarii
Eugen Trică, făcut praf după revenirea la FC U Craiova! ”Unii dintre antrenori își mai calcă și pe onoare sau pe cuvânt. E ca în Lolek și Bolek”

Hepta

”Mi-e simpatic Eugen, suntem prieteni. În primul rând, dacă a promovat atunci nu trebuia să-l schimbi. Trebuia să-i dai o șansă. A preluat echipa în Liga 2 și a făcut o treabă extraordinară. Îmi vine să râd pentru că am văzut declarația lui Eugen: În viața mea nu voi mai antrena Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu poți să zici asta. Cu siguranță a zis la nervi și el atunci. Știm cum e, în viață, unii dintre antrenori își mai calcă și pe onoare sau pe cuvânt și se duc și antrenează pentru că trebuie să antrenezi și n-au ce să facă. E ca în Lolek și Bolek (n.red. – râde). Probabil și Eugen și-a călcat pe mândrie și a zis: Ce-a fost, a fost!”, a spus Miriuță, citat de looksport.ro.

FC U Craiova l-a demis pe Flavius Stoican

Flavius Stoican i-a luat locul lui Adrian Mutu la cârma oltenilor, la începutul lui octombrie, dar a rezistat mai puțin de o lună. După un conflict cu Adrian Mititelu, acesta a fost dat afară.

Stoican a stat pe banca lui FC U Craiova 1948 4 meciuri până acum, trei în Liga 1 şi unul în Cupă. Pe lângă eliminarea cu Sepsi (0-1), el a mai înregistrat o victorie (2-0 cu Gaz Metan), un eşec cu UTA (0-1) şi un egal cu Rapid (0-0).

Adrian Mititelu este cel care a propus despărţirea de Stoican, după ce acesta nu ar fi respectat anumite „ordine” venite direct din închisoare, înaintea meciului cu Sepsi, pierdut în Cupa României, 0-1.

Reclamă
Reclamă

”Este inadmisibil. Nicăieri în lume nu se întâmplă așa ceva. De aceea sunt foarte puțini antrenorii care au o discuție ca de la bărbat la bărbat cu un patron. Pentru că majoritatea nu au câștigat bani în cariera lor de fotbaliști. Și atunci depinzi de ăia 5000 – 6000 care îți vin pe lună și te faci „ghiocel”. Ăsta e adevărul.

Nu știu ce contract a avut Stoican, dar eu nu lăsam niciun leu. Schimbi trei antrenori în câteva luni? Lasă-l pe Adi Mutu până în iarnă și după șase luni iei o decizie. Ce să facă și Adi Mutu în două luni de zile? Lasă-l până la iarnă și vezi lucrurile negative, pozitive, locul pe care este echipa, ce obiectiv ai avut în primele șase luni. Nu îl dai afară, îl aduci pe Stoican și acum pe Eugen. Toată lumea e bulversată acolo. Aici este bătaie de joc”, a mai spus Miriuță.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:53
Primul mesaj al lui Roberto Carlos după ce a fost operat la inimă: “Nu am suferit un atac de cord”
18:33
Numele mari aflate pe lista scurtă a lui Chelsea după demiterea lui Maresca! Favoritul e surprinzător
18:24
Oferte pentru Steven Nsimba. Cât cere Universitatea Craiova pentru omul ajuns în dizgrațiile lui Mihai Rotaru
18:02
25 de ani de când Hagi era inclus de L’Equipe în Top 100 jucători din secolul 20. Pe ce loc s-a aflat “Regele”
17:39
Inedit! Csikszereda poate câștiga titlul de “momentul sportiv al anului” în Ungaria
17:14
OFICIAL | Primul transfer al anului din Liga 1!
1 EXCLUSIVStațiunea din România unde Gică Popescu petrece cu familia Revelionul: “Ne simțim foarte bine” 2 Anunțul făcut de UEFA despre Daniel Bîrligea în uiltima zi din an 3 E oficial! Louis Munteanu a semnat cu DC United! 4 EXCLUSIVCristi Borcea, dezvăluire uluitoare. Câți porci a tăiat de Crăciun pentru el și familia lui 5 Primul transfer pe care Gigi Becali îl face în 2026 la FCSB 6 Gică Hagi taie în carne vie la Farul Constanța. Ce jucători dă afară
Citește și