Închide meniul

EXCLUSIV | Adi Mutu, salvarea lui Dinamo? Ce a făcut fostul atacant pentru echipa sa de suflet

Antena Sport Publicat: 16 aprilie 2020, 13:28

Comentarii
EXCLUSIV | Adi Mutu, salvarea lui Dinamo? Ce a făcut fostul atacant pentru echipa sa de suflet

Adrian Mutu ar putea contribui la salvarea lui Dinamo

Dinamo are nevoie urgentă de suma de 180.000 de euro pentru a primi licența pentru Liga 1. Ionuț Negoiță a anunțat că n-are de gând să se mai implice financiar, iar suporterii au început deja să strângă banii pentru a ajuta echipa. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Îmi pare rău să văd că o echipă ca Dinamo, o emblemă a fotbalului românesc a ajuns într-o situație ca aceasta. Eu sunt sigur că cei care iubesc Dinamo cu adevărat nu vor lăsa ca echipa să se desființeze, așa cum se aude. Ar fi ceva negativ pentru fotbalul românesc. E incredibilă situația unde s-a ajuns, e jenantă pentru noi, pentru fotbal", a declarat Adi Mutu, în exclusivitate pentru AntenaSport. 

Adi Mutu: "Am recomandat clubul mai multor persoane" 

Adi Mutu a fost și președinte la Dinamo în perioada 2016-2017, după care a trecut pe la FRF, iar apoi a decis să se apuce de antrenorat. Anul trecut, Mutu chiar a găsit un investitor în Arabia Saudită dispus să preia clubul de la Ionuț Negoiță. Tranzacția nu s-a realizat.

"Am recomandat multor persoane, dar nu poți să te uiți în buzunarul lor. Ei decid. Dacă au posibilitatea de a cumpăra Dinamo, înseamnă că au bani. Ei văd, probabil, nu numai ca pe un hobby ideea de a prelua Dinamo, ci ca o posibilitate de a face un business. În acel moment, ei iau decizia, nu mai am eu nicio influență asupra lor.

Adi Mutu: "Lumea e speriată să preia Dinamo"

Dinamo, e ciudat, nu știu ce se întâmplă exact. Am fost acolo, dar nu am reușit să îmi dau seama. Fiind o echipă așa de importantă, cu niște suporteri extraordinari, care se implica, probabil și multă lume e îngrijorată, să nu spun speriată, să preia Dinamo, pentru că lucrurile nu sunt foarte clare", a spus Adi Mutu, în exclusivitate pentru Antena Sport. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:29
Răzvan Burleanu, interviu în presa maghiară! Ce a putut spune despre Csikszereda
9:20
Alex Dobre, replică pentru Marius Lăcătuș după “dubla” din Dumbrăvița – Rapid: “Așa sunt de când eram mic”
9:18
Jenson Button, fostul campion de Formula 1, şi-a anunţat retragerea la 45 de ani
9:07
NBA şi-a dat acordul pentru afacerea record din baschetul american: “Tranzacţia urmează să fie finalizată”
8:56
Vladislav Blănuţă, făcut din nou praf în Ucraina: “Să-l trimită în politică, dacă tot nu joacă!”
8:55
Edi Iordănescu, aproape de plecare! Ședință de urgență la Legia: “Am cerut deja o întâlnire cu conducerea”
1 EXCLUSIVLarisa Iordache intervine în scandalul uriaş din gimnastică: “Să îşi vadă fiecare de treaba ei!” 2 Omul meciului Inter – Fiorentina 3-0, cucerit de Cristi Chivu: “Mulţumită lui”. A numit calităţile românului 3 Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…” 4 Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială” 5 Verdictul primit de David Miculescu după accidentarea din meciul cu Bistriţa. Veste importantă la FCSB 6 Au apărut imaginile cu tentativa de răpire a fotbalistului. Cum a reuşit să se salveze
Citește și