EXCLUSIV | Becali a anunțat plecarea lui Tănase: ”Nu mai ai cum să-l ții!” Câți bani vrea finanțatorul FCSB pe golgheterul Ligii 1

Silviu Corneanu Publicat: 19 mai 2021, 13:59

Comentarii
EXCLUSIV | Becali a anunțat plecarea lui Tănase: ”Nu mai ai cum să-l ții!” Câți bani vrea finanțatorul FCSB pe golgheterul Ligii 1

Daniel Celea, refuzat de Gigi Becali

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Tănase a făcut cel mai bun sezon al carierei. ”Decarul” de la FCSB a marcat 25 de goluri, în 35 de meciuri. Căpitanul roș-albaștrilor are și șase pase decisive, până în prezent, în toate competițiile.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florin Tănase

Becali a anunțat plecarea lui Tănase și vrea 5 milioane de euro pentru el. Patronul roș-albaștrilori este convinsă că îi va obține. Căpitanul de la FCSB mai are contract până în iarna lui 2022 cu echipa lui Gigi Becali.

Tănase este posibil să plece, cum să-l mai ții? Este golgheter, pleacă Tănase. Nu mai poți să-l ții pe Tănase. 5 milioane sunt bani puțin pentru Tănase, o să dea cineva imediat”, a spus Gigi Becali la AS.ro.

Mai multe cluburi sunt pe urmele lui Florin Tănase

Evoluțiile din ultima perioadă au făcut ca mai multe cluburi din Europa, și nu numai, să se intereseze de serviciile lui Florin Tănase.

Trabzonspor, Basaksehir, Anderlecht, Olympique Marseille, Al Hilal, Montreal Impact sau New York City sunt doar câteva dintre echipele care s-au interesat de Florin Tănase, în ultimii ani.

Reclamă
Reclamă

Tănase a ajuns la FCSB în 2016, de la Viitorul. Omul de afaceri a plătit în schimbul suma de 1,8 milioane de euro. În acest moment, Tănase este cotat la 4 milioane de euro de către transfermarkt.com.

Gigi Becali vrea înlocuitor pentru Florin Tănase

Golgheterul Ligii 1 a spus de mai multe ori că vrea să plece de la FCSB. Becali a anunțat plecarea lui Tănase. Finanțatorul roș-albaștrilor pare că a fost convins să-i dea drumul.

Becali a anunțat că vrea un jucător de la Botoșani. Din informațiile AS.ro, jucătorul dorit de Gigi Becali de la Botoșani este Eduard Florescu, care evoluează pe poziția lui Florin Tănase.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:56

Spania – Arabia Saudită 1-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Yamal loveşte după 10 minute

18:55

Noul star din fotbal poate ajunge la Real Madrid. Jucătorul a strălucit la World Cup și e pe lista lui Perez

18:43

De ce nu a anunţat FCSB despărţirea de Vlad Chiricheş. Dezvăluirea făcută de Mihai Stoica

17:48

Scandal după meciul arbitrat de Istvan Kovacs! Un jucător, cu lacrimi în ochi: “Nu poți să te pregătești așa”

17:34

Transferul făcut de Rapid peste capul lui Daniel Pancu: “E ceva special!”

17:08

O echipă de play-off se desparte de unul dintre cei mai importanți jucători. Salariul pe care îl va încasa

1 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 2 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 3 Cele mai dure reacții, după debutul lui Istvan Kovacs la Cupa Mondială: „Concediați-l” 4 Scandal uriaș la Cupa Mondială! Algeria a făcut plângere la FIFA din cauza lui Lionel Messi 5 Suma cu care s-a ales Istvan Kovacs după ce a arbitrat meciul 1.000 din istoria Cupei Mondiale 6 Primul 10 de la Cupa Mondială! Cea mai mare notă de la turneul final după o prestație istorică
Citește și