După ce a anunţat că va contesta îngheţarea clasamentului, Becali va ataca la TAS şi hotărârea Comitetului Executiv conform căreia primul loc din play-out va da baraj cu ultimul loc pentru Europa.
Gigi Becali: "E o tâmpenie. Nu se respectă meritul sportiv"
"O să contestăm deciziile. La aia cu 16 echipe sunt de acord. Nu încalcă nimic. Dar cea cu barajul o să o contestăm pentru că încalcă meritul sportiv. Cum să dea baraj locul 7-8, cu locul 3?
E o tâmpenie. Vin ei să spună că e mai atractiv. Ei nu mai ţin cont de cluburi. Cum vor ei aşa fac. Voi trebuie să faceţi cum credem noi cluburile. Ei ne ordonă. Să facem cum vor ei", a declarat Gigi Becali pentru AntenaSport.
- Finanţatorul FCSB "a luat foc" la adresa FRF
- Ce l-a nemulţumit pe Becali
- Gigi Becali va contesta şi îngheţarea clasamentului
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
- Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”
































