Închide meniul
EXCLUSIV

Dusan Uhrin, ultimele detalii despre haosul de la Dinamo: “Băieţii nu vor să joace! Situaţia e ciudată!” Antrenorul “câinilor” nu e sigur că va mai continua în Ştefan cel Mare

Dragoș Vasile Publicat: 30 iunie 2021, 18:06 / Actualizat: 30 iunie 2021, 19:08

Comentarii
Dusan Uhrin, ultimele detalii despre haosul de la Dinamo: Băieţii nu vor să joace! Situaţia e ciudată! Antrenorul câinilor nu e sigur că va mai continua în Ştefan cel Mare

Hepta

Dinamoviştii au anunţat că nu vor juca amicalul de mâine cu Unirea Slobozia, dar nici cel de sâmbătă. Dusan Uhrin a explicat că jucătorii săi s-au săturat de incertitudinea de la club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dusan Uhrin, ultimele detalii despre haosul de la Dinamo

Dinamo are datorii de peste 6 milioane de euro de care speră să scape, după ce i-a fost aprobată insolvenţa. În acest moment, Uhrin este confuz şi anunţă că nu ştie dacă va mai continua în Ştefan cel Mare.

“Nu ştiu nimic despre situaţia de la Dinamo. Până acum nu am aflat nimic. Ei se antrenează, dar nu vor să joace meciul pe care l-am aranjat. Nici mâine, nici sâmbătă. Nu vor să o facă pentru că nu cunosc situaţia. Ei vin la antrenamente dacă îi chem.

Chiar nu ştiu, situaţia e ciudată. Nu ştiu ce se va întâmpla nici cu ei, nici cu mine. Sincer, nu am idee dacă voi continua!”, a declarat Dusan Uhrin, în exclusivitate, pentru AS.ro.

Fanii din DDB le-au cerut fotbaliştilor să aibă răbdare. Clubul ar putea obţine o sumă importantă din transferul internaţionalului Deian Sorescu, care este dorit de Legia Varşovia.

Reclamă
Reclamă

Dinamo a intrat în insolvenţă! Decizia Tribunalului București

Dinamo a intrat oficial în insolvenţă. Este pentru a doua oară în istoria clubului când se întâmplă acest scenariu.

Clubul a acumulat din nou datorii şi încerca din nou să scape de o parte din ele intrând în insolvenţă, deoarece au trecut cinci ani de când a făcut o acţiune similară. Un club în insolvenţă nu poate juca în cupele europene.

Dinamo a acumulat din nou datorii de 29,7 milioane de lei la finele anului trecut, echivalând circa 6 milioane de euro. A avut venituri de 16,3 milioane de lei şi cheltuieli de peste 21 milioane de lei. În datoriile clubului au intrat şi sume datorate către jucători care au câştigat litigii cu Dinamo.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:34
Cristi Chivu l-a sunat pe Radu Drăguşin. Ce i-ar spus fundaşului de la Tottenham: “Concentrează-te pe meci că te…”
20:32
“Risc să-mi pierd business-ul” Neluţu Varga a răbufnit după apariţia unei înregistrări cu el!
20:25
LIVE TEXTDinamo – Metalul Buzău 1-0. Alex Pop a deschis scorul, după ce echipa din Liga a 2-a avut o bară!
19:45
Stipe Perica, “dublă” pentru noua echipă! A înscris în fiecare meci jucat după ce s-a despărţit de Dinamo
18:33
VIDEO & FOTOValentin Costache a marcat la debutul pentru Noah! Reacţia jucătorului român după reuşită
18:32
Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start!
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 6 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina
Citește și