Gigi Becali şi-a făcut planul pentru sezonul următor. Finanţatorul FCSB a anunţat la AntenaSport că echipa sa are lotul întreg şi că noul staff tehnic mai are nevoie de un jucător pe un singur post.
Gigi Becali vrea să mai cumpere doar un fundaş central şi tatonează pista Albu, aşa cum AntenaSport v-a anunţat încă de acum câteva zile. Finanţatorul FCSB a exclus varianta Boli de la CFR şi a mai afirmat încă o dată faptul că nu va mai aduce jucători străini.
Gigi Becali: „Noi avem lotul făcut”
„Nu este adevărat cu Boli şi cu Djokovic, eu nu mai iau jucători străini. Poate, cine ştie cum, vreo excepţie. Nu ştiu deocamdată ce se întâmplă cu Albu. Noi avem lotul făcut, nu prea ne mai interesează.
Poate doar un fundaş central. Acolo ne mai trebuie, dacă o să găsim, dacă nu, vine Nedelcu, vine Briceag. Jucători străini eu nu mai iau. Asta este politica mea. Nu mai vreau„, a declarat Gigi Becali pentru AntenaSport.
Albu e gata de FCSB
„Cu mine nu e nicio problemă să se înţeleagă. Trebuie să se înţeleagă cu clubul. Stau cu puţine emoţii. Aştept cu nerăbdare, sper să se rezolve„, a spus Alexandru Albu pentru AntenaSport.
- Patronul roş-albaştrilor a stabilit priorităţile
- Becali îşi doreşte să transfere numai jucători români
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”































