Închide meniul

EXCLUSIV | Jucătorii de la Botoşani nu au prime pentru meciul cu FCSB. Valeriu Iftime a anunţat când a vorbit ultima oară cu Gigi Becali

Antena Sport Publicat: 18 aprilie 2021, 12:37

Comentarii
EXCLUSIV | Jucătorii de la Botoşani nu au prime pentru meciul cu FCSB. Valeriu Iftime a anunţat când a vorbit ultima oară cu Gigi Becali

Valeriu Iftime aşteaptă să facă noi afaceri cu Gigi Becali

"Am spus că după ce câştigati voi, vă stabilesc eu prima. Deocamdată avem un obiectiv cât mai multe puncte să putem măsura un loc în clasament cât mai bun. Poate că Dumnezeu ne ajută dacă suntem virtuoşi şi sănătoşi la cap, să găsim iar drumul spre o calificare în Europa. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ar fi extraordinar pentru Botoşani. Pentru asta nu cred că există mai mare motivaţie. Nu cred că banii, 1000 de euro sau nu ştiu cât ar putea lua un jucător la un meci, să-i motiveze mai mult decât o asemenea performanţă", a spus Valeriu Iftime, în exclusivitate pentru AntenaSport. 

FCSB – FC Botoşani se dispută azi, de la ora 21.00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Valeriu Iftime: "Nu am mai vorbit cu Gigi Becali de la transferul lui Haruţ"

Iftime nu a mai vorbit cu prietenul Becali de la transferul lui Haruţ. Olimpiu Moruţan este jucătorul care îi poate băga în conturi 1.8 milioane de euro lui Iftime. Asta dacă Becali va încasa 20 de milioane de euro, aşa cum a anunţat că îşi doreşte. 

"Păi nu mai am fotbalişti. De la vânzarea lui Haruţ nu am mai vorbit cu Gigi Becali. Daca mai apare un fotbalist bun, mă împrietenesc pentru că nu e o prietenie, este un dialog care ţine de normalitate. Să dea Dumnezeu să-l vândă pe Miron sau la un moment dat pe Olimpiu Moruţan şi atunci iar vorbesc cu dumnealui, pentru că redeschid dialogul care ţine de partea comercială", a mai spus Iftime. 

Reclamă
Reclamă

FC Botoşani mai are procent de 9% dintr-un eventual transfer al lui Olimpiu Moruţan

Olimpiu Moruțan a ajuns la FCSB în 2018, când a fost transferat de la FC Botoșani pentru 700.000 euro și 20% dintr-un viitor transfer. Ulterior, Gigi Becali a mai virat alte 400.000 de euro în contul echipei lui Valeriu Iftime, iar procentul a fost redus la 10%.

După ce l-a cumpărat pe Haruţ, Gigi Becali a răscumpărat încă un procent, astfel că, în acest moment, Iftime mai deţine 9% din drepturile federative ale jucătorului. Atfel, dacă Moruţan ar pleca pe 20 de milioane de euro, moldovenii ar câştiga pe loc 1,8 milioane de euro.

Olimpiu Moruţan este cotat la două milioane de euro de transfermarkt.de. În acest sezon, jucătorul de la FCSB a adunat 27 de meciuri în toate competiţiile, marcând 6 goluri şi oferind şi 12 pase decisive.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:00
LIVE TEXTU Cluj – Hermannstadt 0-0. Aflăm prima semifinalistă din Cupă
18:48
Stă Cristiano Bergodi pe bancă la meciul cu FCSB? Ce decizie au luat oficialii de la U Cluj
18:31
FotoAfacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
18:22
Filipe Coelho, concentrat înaintea meciului cu CFR Cluj: „Nu cifrele o să facă diferența”
17:53
Como – Inter LIVE SCORE (22:00). Duel tare între Fabregas şi Chivu în semifinalele Cupei Italiei
17:51
Gigi Becali, făcut praf de un membru al Generaţiei de Aur după ce FCSB a ratat play-off-ul: “Nu înţelege”
1 CFR Cluj nu a plătit toţi banii! Ce se întâmplă cu depunctarea ardelenilor 2 Mario Tudose şi Matei Ilie, pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali: “Om m-am făcut” 3 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 4 Steven Nsimba, transfer la o echipă de top din Europa. Lovitură financiară pentru Mihai Rotaru 5 Kyros Vassaras a dat verdictul, după fazele controversate din Farul – CFR Cluj 1-2. Discuţiile din camera VAR, publicate 6 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi
Citește și