Închide meniul
EXCLUSIV

“Nu contează că e din România!” Ce trebuie să facă Octavian Popescu pentru a valora 40 de milioane de euro. Mesajul lui Giovanni Becali pentru “perla” lui FCSB

Publicat: 26 iunie 2021, 21:45

Comentarii
Nu contează că e din România! Ce trebuie să facă Octavian Popescu pentru a valora 40 de milioane de euro. Mesajul lui Giovanni Becali pentru perla lui FCSB

Octavian Popescu, FCSB SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Giovanni Becali i-a transmis lui Octavian Popescu să facă impresie şi în Conference League. În acest fel, “perla” roş-albaştrilor ar ajunge să valoreze zeci de milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Ce-ar fi să dea şi Octavian Popescu două goluri, o tripletă în Conference League?! Steaua (n.r. FCSB) să se califice, să joace o semifinală de Conference, să mai dea doua goluri! Ia să vezi 35-40 de milioane cum vin! N-are importanţă că e din România”, a spus Giovanni Becali, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Fostul impresar, care îl reprezintă pe fotbalistul în vârstă de 18 ani, prin intermediul firmei sale de impresariat, este convins că Gigi Becali l-ar fi refuzat şi dacă îi prezenta o ofertă de 18 milioane de euro.

“Gigi are bani şi îşi permite să nu îl vândă pe 13 milioane pe Popescu. Şi de 18 (n.r. milioane) dacă primeam, Gigi nu, nu…! Gigi ar fi mulţumit cu 50 de milioane (n.r. râde)!”, a mai spus Giovanni Becali.

Giovanni Becali, despre Octavian Popescu: “Am avut ofertă de 13 milioane”

Un club important din Europa a fost dispus să achite 13 milioane de euro pentru Octavian Popescu. Gigi Becali i-a spus vărului său că are de gând să aştepte.

Reclamă
Reclamă

„Am avut ofertă de 13 milioane! Ofertă pe care orice alt club din România o accepta. Alţii se roagă să ajungă un jucător acolo. Gigi a refuzat-o! Să vedem când va veni una de 25 ce va zice! Sau de 30.

Şi Gigi zice: ‘Bă, dacă ăştia aruncă cu bani aşa, poate îmi aruncă şi mie unul 30-40 de milioane, nu?! Hai să aştept’. Acest jucător e pe buzele multor manageri, manageri care decid”, a declarat Giovanni Becali pentru AntenaSport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05
Șoc în Cupa Spaniei: Real Madrid, eliminată de o divizionară secundă! Fostul jucător din Liga 1 a reușit „dubla” în prelungiri
23:42 14 ian.
Inter – Lecce 1-0. Echipa lui Cristi Chivu profită de remiza lui Napoli şi se distanţează în clasament. Esposito a adus victoria
23:29 14 ian.
„Nu vor refuza”. Dinamo, aproape de lovitura iernii în Liga 1. Verdictul dat după oferta de milioane pentru Cătălin Cîrjan
23:24 14 ian.
Pariază pe Lionel Messi şi Kylian Mbappe! Cel mai bun marcator din istoria World Cup a dat verdictul: “Sunt sigur”
22:53 14 ian.
Plecare de la FCSB. Jucătorul cedat de campioană la o altă echipă din România
22:13 14 ian.
Otto Hindrich a plecat de la CFR Cluj. Anunțul făcut de clujeni
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Tottenham, transfer de 40 de milioane 2 UPDATECe rol va avea Ilie Dumitrescu la FRF. În ce proiect se implică. A fost prezentat oficial 3 Clubul din Liga 1 a fost scos la vânzare! Preţ: 4 milioane de euro! “Suntem în discuţii” 4 Lovitură pentru FCSB. Un jucător s-a accidentat și a părăsit de urgență cantonamentul din Antalya 5 Lovitură pentru Mihai Rotaru şi Universitatea Craiova. Transferul a fost anunţat oficial 6 Jaqueline Cristian, încă o victorie senzaţională la Adelaide. Şi-a distrus adversara în setul 2
Citește și