Închide meniul

Farul Constanța bagă „spaima” în FCSB și CFR Cluj: „Vrem să ne batem la câştigarea campionatului!”

Cosmin Olteanu Publicat: 19 decembrie 2022, 18:37

Comentarii
Farul Constanța bagă spaima” în FCSB și CFR Cluj: Vrem să ne batem la câştigarea campionatului!”

Jucătorii Farului Constanța/hepta

Farul Constanța bagă „spaima” în FCSB și CFR Cluj! Ciprian Marica a anunțat că formația de la malul mării vrea să câștige titlul de campionă, în acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, Farul Constanța se află pe primul loc din Liga 1, cu 45 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.

Farul Constanța bagă „spaima” în FCSB și CFR Cluj

Ciprian Marica, acționar la Farul Constanța, susține că formația constănțeană plănuiește să facă mai multe transferuri, în această iarnă, pentru a avea șanse la câștigarea titlului de campioană.

„Da, e adevărat (n.r. faptul că Farul va face transferuri în iarnă). Aşa cum ne-am obişnuit suporterii, oamenii au pretenţii. Ne dorim să fim cei mai buni. Suntem pe primul loc şi sperăm că această pauză ne prinde pe primul loc, dar depinde de ceea ce face CFR.

Ne punem mari speranţe în pauza această, să putem să completăm lotul, să vedem cum putem să ne întărim. Vrem să ne batem la câştigarea campionatului şi nu ne ferim să o spunem”, a declarat Ciprian Marica, la Pro Arena.

Reclamă
Reclamă

În ultimul meci de campionat, din acest an, Farul Constanța a remizat, 1-1, în deplasare, cu FC Voluntari.

Gică Hagi: „O să revenim la identitatea noastră!”

La finalul partidei cu FC Voluntari, Gică Hagi a declarat faptul că, după pauza de iarnă, Farul Constanța va aborda din nou stitul de joc dominant care o caracterizează.

„După vacanța de iarnă o să revenim la identitatea noastră, aceea de a domina ritmul și intensitatea. Nu vom mai juca doar individual. Asta le-am și zis, să stăm bine colectiv, să jucăm ca înainte. În ultimele două meciuri au gândit doar individual. Nu au mai făcut bine ambele faze”, a declarat Gică Hagi, la finalul partidei Voluntari – Farul, 1-1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:51
Charles Leclerc, mulțumit după ce a terminat pe 3 în Marele Premiu al Belgiei: “Cu Verstappen în spate nu e ușor”
19:40
Pleacă Mirel Rădoi de la Universitatea Craiova?
19:15
“Sunt mândru de primul tur al cursei”. Ce a declarat Oscar Piastri după victoria din Marele Premiu al Belgiei
19:13
LIVE SCORECFR Cluj – FC Argeş 0-2. Echipa lui Dan Petrescu, la pământ cu nou-promovata
19:13
“Oscar a făcut o treabă mai bună” Lando Norris, prima reacţie după ce a fost învins de colegul lui în Belgia!
18:58
BREAKING NEWSLuis Diaz pleacă de la Liverpool la Bayern Munchen! Fabrizio Romano a făcut anunțul oficial
1 FotoImagine rară cu Ionuţ Luţu alături de partenera lui. Cum arată acum Iulia, fost iepuraş Playboy 2 Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingile” 3 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 4 Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea” 5 “A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul 6 “Neverosimil!” Verdictul specialistului după controversele din FCSB – Farul 1-2: “Să mai pună mâna pe carte”
Citește și