Farul Constanţa – Gaz Metan Mediaş 2-0 | Echipa lui Gică Hagi e pe podium în Liga 1! Adrian Petre, primul gol sub comanda „Regelui”

Dragoș Vasile Publicat: 25 iulie 2021, 20:20

"16-imile" Cupei României

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

După o primă repriză lipsită de goluri, Jefte a deschis scorul, în minutul 55, din lovitură de la 11 metri. Felix Mathaus l-a faultat pe Ionuț Larie în interiorul careului.

Adrian Petre, unul dintre pariurile lui Gică Hagi, a închis tabela, în minutul 81, în urma finalizării unui contraatac.

În urma acestui rezultat, Farul este pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Gaz Metan ocupă locul 9, cu 3 puncte.

Farul Constanţa – Gaz Metan Mediaş 2-0

Min. 90: Fluier final! Farul a obţinut prima victorie în noul sezon de Liga 1.

Min. 80: GOOOL Farul! Adrian Petre a înscris primul gol în noul sezon de Liga 1.

Min. 55: GOOOL Farul! Echipa lui Gică Hagi a deschis scorul din lovitură de la 11 metri. Jefte este marcatorul.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: Pauză la Ovidiu, scor 0-0.

Min. 1: A început meciul!

Farul Constanţa: Tordai – Georgescu, Larie, Dobrosavlevici, De Nooijer – Romario Pires, Mladen, Castaneda – Chiţu, Betancor, Pitu

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – Roberto Romeo, Felix Lima, Matricardi, Velisar – Diogo Marquez, Gabriel de Moura – Dobrin Gaspar, Nasser Chamed, Filip – Grădinaru

Farul a început sezonul cu o remiză, scor 0-0 la Arad, cu UTA. Gică Hagi a considerat că echipa sa a fost dezavantajată de arbitrajul lui Marcel Bârsan. „Mai bine tac. În prima repriză a fost penalty clar la Larie! Dacă nici ăla nu e penalty, ne lăsăm!”, a declarat Hagi.

De cealaltă parte, Gaz Metan a debutat cu o victorie, scor 1-0 la CS Mioveni. Chamed a marcat golul victoriei pentru ardeleni.

Cine se va impune în El Clasico?

Gică Hagi, dat de gol din interior: „A obosit şi nu e uşor!”. Ce se întâmplă la Farul, după anunţul şoc al „Regelui”

9:01

Fernando Alonso, probleme înaintea Marelui Premiu al Mexicului: „Sper să fiu bine”. Ce a spus despre cursa cu numărul 400

8:36

Gigi Becali a fost pus la zid de un fost jucător de la FCSB: „E comedie! Ce drept are să facă echipa?”

8:30

Dan Petrescu a izbucnit, după ce fanii CFR-ului i-au cerut din nou demisia: „Știu ce e aici, ce mă așteaptă!”

0:23

VIDEOBernadette Szocs, eliminată de la WTT Champions Montpellier! Românca a fost învinsă de Batra, live în AntenaPLAY

1 VIDEOCalificările Marelui Premiu al Mexicului sunt LIVE VIDEO (00:00) pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY! Sainz, cel mai rapid în FP2 2 Gigi Becali, prima reacţie după umilinţa cu Rangers. Jucătorul desfiinţat: „Bă, mai bine o laşi în aut!” 3 Gigi Becali face revoluţie la echipă după ce FCSB a fost umilită de Rangers: „Nu vor mai fi pe teren! Am tras nişte concluzii” 4 Cum arată clasamentul din Europa League, după meciurile din etapa a 3-a. Pe ce loc a ajuns FCSB, după 0-4 cu Rangers 5 Scoţienii, derapaj la adresa lui Gigi Becali după Rangers – FCSB 4-0! Cum l-au putut numi pe patronul campioanei României 6 Gestul incredibil făcut de Răzvan Lucescu în timpul unui interviu, după suspendarea din Grecia. Ce a făcut după PAOK – Plzen