Favoritul lui Gigi Becali, aproape de a pleca din Liga 1. E dorit în străinătate. “Nu contează oferta pentru mine”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 14 ianuarie 2022, 22:10

Comentarii
Favoritul lui Gigi Becali, aproape de a pleca din Liga 1. E dorit în străinătate. Nu contează oferta pentru mine

Profimedia

FC Botoşani este foarte aproape de a pierde doi jucători importanţi la începutul lui 2022. Unul dintre favoriţii lui Gigi Becali, care a vrut să-l aducă de mai multe ori la FCSB, este dorit în lumea arabă. Chiar patronul Botoşaniului, Valeriu Iftime, a recunoscut că este foarte aproape să îl piardă pe Hervin Ongenda, dar şi pe Bogdan Racoviţan care este aproape de un transfer în Polonia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Favoritul lui Gigi Becali, aproape de a pleca din Liga 1

Hervin Ongenda este aproape de a pleca pentru a doua oară de la Botoşani, dar acum Valeriu Iftime nu va ţine la preţ. “La Hervin e mai special, nu negociez contractul lui, îi dau drumul și i-am spus că, dacă îi convine, nu contează oferta pentru mine. A venit pentru nimic în vară și e foarte puțin acum să am opțiune pe el. Știți că e un copil mai special și nu știu dacă e dezorganizat, dar nu îl poți decripta, să știi unde vrea să se ducă sau ce vrea să facă. El e un talent frumos, mie îmi place și ca om, dar sunt niște impresari de-ai lui sau prieteni care îi caută oferte, dar nu sunt la curent și nu negociez eu.

Doar nu sunt nebun să îl țin pe Ongenda pe margine! Dacă va rămâne, va juca, sper să joace bine până la final. Ar fi păcat să nu plece acum, că sunt niște bani interesanți pentru el. Cred că merită, la cât fotbal știe. El trebuie să se organizeze”, a spus Valeriu Iftime, conform digisport.ro.

Ongenda, dorit şi de CFR Cluj

Hervin Ongenda a intrat în ultimele 6 luni de contract cu FC Botoșani şi ar fi dorit de campioana CFR Cluj, dar are oferte şi din Orientul Mijlociu. Ardelenii au încercat să-l transfere pe Ongenda și în vara trecută, dar oferta de 150.000 de euro a fost refuzată de către patronul Botoşaniului, Valeriu Iftime.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:27

Play-off-ul NBA începe pe 18 aprilie. Trei echipe îşi aşteaptă adversarele din prima rundă

13:23

Război în Premier League pentru antrenorul momentului. Chelsea, United, Liverpool și City îl vor

13:22

Bayern – Real Madrid şi Arsenal – Sporting LIVE TEXT (22:00). Se decid ultimele calificate în semifinalele Champions League

12:55

Ce lovitură. Un jucător din Liga 1 ajunge la Mondial și poate prinde transferul verii, la Beșiktaș

12:21

Verdict teribil pentru Ekitike, după accidentarea cu PSG. Nu mai joacă anul acesta şi ratează Campionatul Mondial

12:15

Portland Trail Blazers s-a calificat în play-off-ul NBA. Charlotte Hornets rămâne în cursă

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 3 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 4 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs 5 Reacția lui Gică Popescu după ce Marica s-a plâns că nu a fost consultat în numirea lui Stoican 6 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău
Citește și