FC Argeș – Farul 2-1 | Gică Hagi a răbufnit: „Puteți să o întoarceți cum vreți! Offside clar!” + Reacția fabuloasă a „Regelui” despre plecarea lui Mirel Rădoi de la națională

Dragoș Vasile Publicat: 17 octombrie 2021, 17:35

FC Argeș – Farul 2-1 | Gică Hagi a răbufnit: „Puteți să o întoarceți cum vreți! Offside clar! + Reacția fabuloasă a „Regelui despre plecarea lui Mirel Rădoi de la națională

Gică Hagi

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Gică Hagi a răbufnit după FC Argeș – Farul Constanța

Gică Hagi s-a enervat din cauza golului reușit de Arias, care a marcat după ridicarea fanionului. „Regele” este convins că echipa sa putea să plece cu toate cele trei puncte din Trivale.

„Eu când nu câștig văd minusurile. Meritam mult mai mult. Meritam victorie, dar așa e fotbalul. Trebuie să mergem înainte.

(n.r. despre golul lui Arias) A fost offside clar, asta e. Ce putem face? Puteți să o întoarceți cum vreți voi, e clar. Ne-a lipsit șansa. Dacă marcam, puteam să câștigăm meciul. Mergem înainte cu jocul nostru. O să muncim mai mult să vină rezultatul pozitiv.

(n.r. despre anunțul plecării lui Mirel Rădoi de la echipa națională) S-a vorbit suficient. Seară plăcută!”, a declarat Gică Hagi la finalul meciului, la Digi Sport.

FC Argeş – Farul 2-1 | Meci nebun în Trivale! Gică Hagi și-a ieșit din minți

FC Argeş – Farul Constanţa, primul meci al zilei din Liga 1, s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-1. Gică Hagi și-a ieșit din minți după ce piteștenii au marcat un gol controversat.

Gazdele au deschis scorul în minutul 50 prin Arias, care a marcat un gol controversat, după ce fanionul a fost ridicat. Viana a majorat avantajul piteștenilor în minutul 73. Jefte a reușit unicul gol al Farului, din penalty, în minutul 79.

În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat pe locul 8 în Liga 1, cu 18 puncte, în timp ce Farul rămâne pe locul 6, tot cu 18 puncte.

14:50 FRF a anunțat ce echipe au primit licența pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara 14:41 Reacția lui Gigi Becali, după ce a aflat că Risto Radunovic e pe lista lui CFR Cluj! Mesaj direct pentru vedeta de la FCSB 14:17 QPR – Leeds LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:00). Continuă lupta incendiară pentru promovarea în Premier Leauge! Echipele probabile 14:07 NEWS ALERTDaniel Niculae, urmărit penal în dosarul materialelor pirotehnice 13:47 Mircea Lucescu, Ion Ţiriac şi Nicolae Badea, super-proiect la unicul Dinamo: „Au avut o întâlnire cei trei” 13:30 „Să vină targa, să mă ia!” Romario, declarație fabuloasă după ce s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani! 13:15 „Nu sunt idiot!” Cum poate pica transferul lui Florinel Coman în Qatar. Anunțul făcut de Gigi Becali 12:39 Gigi Becali, anunțul momentului despre situația lui Florinel Coman! Noi detalii despre accidentarea lui „Mbappe” 12:29 „Cu el am avut cea mai proastă relație!” Alexandru Bourceanu, dezvăluiri din perioada în care Costel Gâlcă o antrena pe FCSB! 12:02 Etapă decisivă pentru PAOK şi Răzvan Lucescu, în Superliga din Grecia! PAOK – AEK e live în AntenaPLAY, duminică, de la 19:30 Vezi toate știrile