FC U Craiova 1948 – Dinamo 1-0 | Explicaţia lui Dario Bonetti: „E imposibil să alergi 90 de minute fără condiţie fizică!” Ce le-au transmis fanii din PCH „câinilor”

Dragoș Vasile Publicat: 26 iulie 2021, 23:48

FC U Craiova 1948 – Dinamo 1-0 | Explicaţia lui Dario Bonetti: „E imposibil să alergi 90 de minute fără condiţie fizică! Ce le-au transmis fanii din PCH „câinilor

Dario Bonetti

Hepta

Dario Bonetti trage un mare semnal de alarmă după FC U Craiova 1948 – Dinamo 1-0

Tehnicianul lui Dinamo arată cu degetul condiţia fizică a jucătorilor, care nu sunt pregătiţi să evolueze toate cele 90 de minute. De asemenea, Bonetti a vorbit şi despre posibilele plecări ale lui Deian Sorescu şi Paul Anton.

„Am jucat cu mulţi tineri. Ne-am schimbat. Este important să dăm tot ce avem mai bun. Încercăm să muncim şi în momente dificile. Problema este condiţia fizică. Din acest motiv i-am schimbat. E imposibil să alergi 90 de minute fără condiţie fizică. Am ratat la finalizare. Concluzia e una pozitivă.

Paul Anton şi Deian Sorescu sunt jucători importanţi pentru noi. Am avut şansa noastră. Pentru noi e imposibil să facem pressing, să alergăm. Trebuie să facem alegeri. Îi felicit pentru energia pe care au depus-o. Suporterii sunt alături de echipă”, a declarat Dario Bonetti pentru Digi Sport.

Peluza Cătălin Hîldan, mesaj pentru jucători

Chiar dacă echipa a pierdut, fanii din PCH ţin caul sus şi felicită echipa pentru prestaţie. Pe Ion Oblemenco, Dinamo s-a bazat pe mai mulţi tineri.

„UN REZULTAT CARE NU NE POATE ÎNTRISTA
O echipă cu mulți adolescenți a jucat cu mult curaj și determinare. Îi vom susține ORICE AR FI!
Sunt atât de tineri mânjii noștri încât Mihai Eșanu pare un portar cu vechime și experiență. Și până la urmă va fi unul din cei mai experimentați portari, pentru că se va căli în cele mai grele lupte din istoria acestui club.
SUNTEM MÂNDRI DE VOI! Giafer, Roberto Diniță, Țone, CURAJ, BĂIEȚI! Cu voi vom scrie istoria!
E foarte important ca acești tineri să capete încredere. Da, nu avem cei mai buni jucători din Liga 1, dar EI SUNT TOT CE AVEM și SUNT AI NOȘTRI”, au transmis fanii din PCH.

FC U Craiova 1948 – Dinamo 1-0 | Oltenii lui Mutu, primul succes în Liga 1

FC U Craiova 1948 a câştigat derby-ul cu Dinamo, scor 1-0. Hugo Vieira a decis confruntarea de pe Ion Oblemenco.

În prima repriză, FC U Craiova 1948 a dominat-o pe Dinamo, însă tabela a arătat 0-0 după 45 de minute.

Repriza secundă a început tare. Moldoveanu a lovit bara, iar peste câteva minute s-a deschis scorul. În minutul 65, Hugo Vieira a marcat cu o lovitură din cap, din pasa fabuloasă a lui Bauza.

În urma acestui rezultat, ambele echipe au 3 puncte după primele două meciuri. În următoarea etapă, oltenii joacă în deplasare cu FC Voluntari, în timp ce dinamoviştii o aşteaptă pe Academica Clinceni pe teren propriu.

• FC U Craiova 1948 – Dinamo 1-0
  • Dario Bonetti trage un mare semnal de alarmă

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90