Închide meniul

FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2 | Nicuşor Bancu, extaziat că şi-a răpus rivalii. “Bucuria este imensă!”. Mesaj pentru fani

Iulian Focșăneanu Publicat: 3 octombrie 2021, 23:13

Comentarii
FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2 | Nicuşor Bancu, extaziat că şi-a răpus rivalii. Bucuria este imensă!. Mesaj pentru fani

Nicuşor Bancu, lăudat de Dumitru Dragomir / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Nou-promovata patronată de Adrian Mititelu are mari probleme. Adi Mutu şi jucătorii săi au ajuns la şapte meciuri la rând fără victorie în campionat şi ocupă locul 13 în campionat. În schimb, Universitatea Craiova a ajuns pe poziţie de play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicuşor Bancu, prima reacţie după FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2

Nicuşor Bancu s-a descătuşat la finalul partidei şi anunţă că va fi petrecere mare în vestiar. Speră să fie, etapă de etapă, cât mai mulţi suporteri în tribună.

O partidă dificilă, ţinând cont de rivalitatea suporterilor. Ne bucurăm că am reuşit să ne facem jocul, am marcat, nu am primit gol, şi suntem bucuroşi de cele 3 puncte. Înainte de joc au fost anumite gânduri, dar presiunea a dispărut după ce am intrat pe teren. Ne-am bucurat pe teren, o vom face şi în vestiar. Cred că a fost intensitatea prea mare înainte, după meci nu ne-am exteriorizat, dar bucuria este imensă.

Tot timpul îmi doresc să fie stadioanele pline, chiar dacă ne huiduie alţi suporteri. Avem nevoie de suporteri pentru a ne simţi fotbalişti. Îmi pare rău că a revenit această pandemie“, a declarat fundaşul Universităţii Craiova după victoria cu FC U Craiova 1948.

Bancu nu se poate bucura la maximum alături de coechipierii săi. Imediat după meci a fost nevoit să plece spre Mogoşoaia. Este aşteptat de Mirel Rădoi.

Reclamă
Reclamă

Va fi un meci dificil cu Germania, îmi pare bine că am fost convocat. Azi merg la Bucureşti şi sper ca vineri să joc“, a declarat Bancu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:50
VIDEOPregătirile sunt în toi! Imagini fabuloase de pe Camp Nou. Barcelona va juca „acasă” după mai bine de doi ani
20:46
VideoJurnal AntenaSport | Dinamoviștii de la rugby s-au antrenat cu Benny
20:40
VideoJurnal AntenaSport | Rapidiștii au derby cu CFR-ul rapidistului Pancu
20:37
VideoJurnal AntenaSport | Mihnea Rădulescu e convins că accidentarea îl va întări
20:33
VideoJurnal AntenaSport | Charalambous vrea încă un titlu cu FCSB
20:30
Ilie Dumitrescu știe cine va fi noua „perlă” din Liga 1. Jucătorul lăudat: „Mare potențial”
1 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 2 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 3 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 4 OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori” 5 Dinamo poate face un transfer “exotic” în iarnă. Ar fi o premieră în istoria fotbalului românesc 6 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030
Citește și