FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2 | Ștefan Baiaram, în culmea fericirii după victoria din derby. „Am avut puține emoții!” Declarație specială despre Laurențiu Reghecampf

Alexandru Ivan Publicat: 3 octombrie 2021, 23:17

FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2 | Ștefan Baiaram, în culmea fericirii după victoria din derby. „Am avut puține emoții! Declarație specială despre Laurențiu Reghecampf

Ștefan Baiaram a reuşit o dublă de senzaţie în UTA - Universitatea Craiova 1-2

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

• FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2
  • Reacția lui Ștefan Baiaram

Ștefan Baiaram a recunoscut că a avut emoții înainte de „Bătălia Olteniei”. Puștiul de 18 ani a fost în culmea fericirii după victoria din derby și a avut cuvinte uriașe despre Laurențiu Reghecampf.

Ștefan Baiaram, în culmea fericirii după victoria din derby

„Mă bucur ca am adus cele 3 puncte. Sunt foarte fericit ca am înscris într-un astfel de meci. Am întâlnit o echipă bună, cu un joc defensiv bun și mă bucur ca am adus cele 3 puncte.

Am avut puține emoții, dar au fost emoții constructive, nimic rău. (n.r – Reghecampf) mi-a spus să-mi fac treaba. Are mereu încredere în mine, mă încurajează mereu, și la meciuri și la antrenamente, mi-a zis să fac ce știu eu cel mai bine. Am ales să mă bucur cu suporterii. Mă bucur foarte mult pentru victorie”, a spus Ștefan Baiaram, după FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2.

FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 0-2

Derby-ul Olteniei a fost sărac în ocazii în prima repriză, dar jocul s-a animat după pauză. Dan Nistor a deschis scorul pentru Universitatea Craiova în minutul 47, după o gafă uriașă în apărarea lui Mutu.

Albu i-a pasat înapoi lui Diallo, care s-a încurcat incredibil în minge, și a fost deposedat de Nistor. Mijlocașul lui Reghecampf a șutat necruțător, de la marginea careului.

Craiova lui Mutu a rămas apoi în 10 oameni, după ce Compagno a văzut direct cartonașul roșu. Italianul i-a dat o palmă conaționalului Pigliacelli și nu a fost iertat de arbitrul Adrian Cojocaru.

Universitatea lui Reghecampf a dat lovitura finală în minutul 85, prin Ștefan Baiaram. Puștiul a înscris dintr-o pasă de geniu a lui Dan Nistor, care a fost omul meciului.

După rezultatul din derby, Craiova lui Reghecampf a urcat pe locul 5 în Liga 1, cu 19 puncte, având trei victorii în ultimele cinci jocuri de campionat. De cealaltă parte, echipa lui Mutu a ajuns la 7 etape la rând fără victorie și este pe locul 13 în clasament, cu doar 10 puncte.

Cine va câştiga titlul mondial de Formula 1 în 2024?

0:06 VIDEO„Messi, Messi!” Cristiano Ronaldo nu s-a mai abţinut şi a făcut gesturi obscene chiar pe teren! Imagini incredibile 25
feb.
23:59
VIDEORio Ave – Sporting 3-3. Surpriză uriaşă în Liga Portugal. Benfica – Portimonense 4-0. Ploaie de goluri în AntenaPLAY
25
feb.
23:52
Valeriu Iftime, vehement după înfrângerea cu FCSB: „Gigi Becali trebuie să-mi mulţumească! Mi se pare jenant!”
25
feb.
23:43
Video„Mă bucur că a suferit!” Florinel Coman a dezvăluit ce s-a întâmplat în vestiar, după ce Nana Antwi a început să plângă
25
feb.
23:10
Bogdan Andone, acuzaţii grave după FCSB – FC Botoşani 3-2: „Mi-au zis jucătorii la pauză să îi scot!”
25
feb.
22:55
„O victorie amară!” Olaru a explicat eliminarea din meciul cu Botoşani: „Intrarea a fost periculoasă, dar nu i-am prins piciorul”
25
feb.
22:47
„De ce spui asta?” Întrebarea la care Elias Charalambous a răbufnit. Ce a spus despre Florinel Coman, Darius Olaru şi Nana Antwi
25
feb.
22:34
Tavi Popescu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – Botoşani 3-2: „Nu avem presiune! M-am bucurat că a pierdut Rapid”
25
feb.
22:29
VIDEOSergio Ramos s-a întors pe Santiago Bernabeu! Standing Ovation, înainte de Real Madrid – Sevilla. Cum a fost surprins la vestiare
25
feb.
22:18
Florinel Coman, dialog incredibil cu arbitrul Cătălin Buși: „Voi m-aţi văzut doar pe mine înjurând, dar el asta mi-a spus!”
Liga 1 • 25 feb., 17:10
„Trebuie să fim răi!” Nicolae Dică a anunţat schimbări majore înaintea meciurilor cu Universitatea Craiova şi FCSB