FC U Craiova 1948 – UTA Arad 1-1. Final incredibil! Ongaro a salvat un punct pentru oaspeți în prelungirile meciului

Cosmin Cioboată Publicat: 18 februarie 2022, 19:17

Claudiu Bălan, atacantul lui FC U Craiova 1948

Hepta

FC U Craiova 1948 – UTA Arad 1-1

Final de meci! FC U Craiova – UTA s-a terminat 1-1.

Min 90+1: GOOL UTA! Easton Ongaro a egalat cu un șut cu exteriorul din interiorul careului.

Min. 56: GOOOL FC U Craiova! Andrea Compagno a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Min 1: A început meciul.

FCU Craiova: R. Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Bușu – Baeten, Asamoah, Van Durmen – Bauza – Compagno, Bălan
Rezerve: Mogoșanu, Paramatti, D. Albu, Blidar, Pop, C. Abu, Marquet, Ondaan, Sidibe
Antrenor: Nicolo Napoli

UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevic, Baravykas, Benga, Medimorec – Batha, Isac – Ubbink, Miculescu, Otele – Dangubic
Rezerve: Balauru, Dima, Pătlăgică, Mercioiu, Laukzemis, Vorobjovas, Ongaro, Herzdac
Antrenor: Ionuț Badea

FC U Craiova 1948 – UTA Arad. Oltenii, în continuare pe loc de baraj. UTA Arad, doar şanse matematice la play-off

FC U Craiova și UTA Arad se vor întâlni astăzi, de la ora 17:30, în primul meci al etapei a 27-a a Ligii 1.

Arădenii merg în Bănie numai cu şanse matematice pentru calificarea în play-off. Trupa lui Ionuţ Badea a obţinut o singură victorie în 2022 şi se află la 9 puncte în spatele locului 6, cu 4 etape rămase până la finalul sezonului regulat.

De cealaltă parte, FC U Craiova 1948 vine după înfrângerea din „Bătălia Olteniei”, scor 0-2, contra Universităţii Craiova. Formaţia pregătită de Nicolo Napoli a acumulat 26 de puncte şi ocupă locul 13, care duce la barajul de retrogradare la finalul play-out-ului. În acest an, FC U Craiova a obţinut 2 victorii, un egal şi 2 eşecuri.

În meciul tur dintre FC U Craiova 1948 şi UTA, arădenii s-au impus cu 1-0, după autogolul lui Radu Negru. De amintit că, în partida respectivă, oltenii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 61.

• FC U Craiova 1948 – UTA Arad 1-1
  • Oaspeții au egalat în prelungirile meciului

23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal
19
23:47
„E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1
19
23:40
Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00)
19
23:32
„Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj
19
23:30
Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări!
19
23:23
Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă”
19
23:07
Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1
19
22:59
Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi
19
22:46
Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac”
19
22:33
Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off