FC U Craiova 1948 vrea să dea o super-lovitură. Oltenii pregătesc o ofertă pentru Edi Iordănescu. Ar deveni al patrulea antrenor din acest sezon

Antena Sport Publicat: 11 decembrie 2021, 13:12

Comentarii
FC U Craiova 1948 vrea să dea o super-lovitură. Oltenii pregătesc o ofertă pentru Edi Iordănescu. Ar deveni al patrulea antrenor din acest sezon

Hepta

Conform digisport.ro, familia Mititelu e dispusă să facă orice pentru a-l aduce pe Edi Iordănescu în Bănie. Rezultatul cu Academica Clinceni (1-2) i-a făcut pe olteni să se gândească la despărțirea de Eugen Trică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu, șanse mici să ajungă la FC U Craiova 1948

Totuși, șansele ca Edi Iordănescu să accepte o eventuală ofertă sunt mici, iar motivele sunt mai multe. Chiar dacă i-ar oferi un salariu tentant, fiul selecționerului este convins să plece în străinătate pentru următoarea destinație.

Mai mult, episodul de la FCSB, acolo unde Gigi Becali a încălcat pactul de a nu interveni peste politica antrenorului l-ar face să nu meargă la Craiova. Acolo este cunoscut faptul că Adrian Mititelu are tendința de a proceda ca Gigi Becali atunci când vine vorba de echipa sa.

Dacă ar accepta propunerea oltenilor, Edi Iordănescu ar deveni al patrulea antrenor al sezonului, după Adrian Mutu (12 meciuri), Flavius Stoican (4 meciuri) și Eugen Trică (4 meciuri).

Gigi Becali a dat cărțile pe față! Cum se implică la FCSB și ce jucători i-a impus lui Edi Iordănescu

Finanțatorul FCSB a dat cărțile pe față și a dezvăluit modalitatea în care se implică la echipă. Becali susține că i-a impus jucători chiar și lui Edi Iordănescu.

Reclamă
Reclamă

„Toată lumea zice că se bagă Becali la echipă. Nu, domne! Eu îi trasez niște indicații. Uite, ce vreau, eu, când vii aici! Ce? Lui Edi nu i-am zis, i-am zis și lui. I-am zis: uite, vreau să joace Tavi Popescu, Șut și Șerban. Asta i-am zis de la început, când am semnat contractul.

– A fost de acord?
– Da!

A zis OK, Tavi și Șut, la Șerban mai discutăm. El a fost și accidentat. Eu i-am zis asta pentru că eu vreau să-i vând. Omul a fost de acord, care e problema!?„, a spus Becali pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 2 apr.

Cum l-a numit Adrian Mutu pe Gigi Becali, după ce patronul FCSB-ului a vorbit cu ministrul Apărării la telefon!

23:33 2 apr.

Iuliu Mureşan a confirmat că Marius Bilaşco merge la Rapid! A anunţat şi ce se întâmplă cu Bogdan Mara

23:12 2 apr.

Sfâșietor. Ultimul mesaj pe care i l-a trimis soția lui Diogo Jota, dar acesta nu a apucat să-l citească

23:10 2 apr.

Primul pas oficial pentru numirea lui Gică Hagi ca selecţioner al naţionalei! Comisia Tehnică are şedinţă vineri

22:47 2 apr.

Istorie în Champions League feminin. Barca a învins-o pe Real Madrid cu 12-2

22:40 2 apr.

Steaua a obţinut primul succes în play-off, 2-0 cu Chindia. Înlocuitorul lui Adi Popa a dat gol cu călcâiul!

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 4 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 5 Reacția lui Gigi Becali după anunțul Ministrului Apărării: „Eu vreau Steaua doar pentru suporteri” 6 Asta ar fi lovitura secolului. Guardiola, printre favoriții la banca naționalei Italiei
Citește și