FC Voluntari – Chindia Târgoviște 0-0. Încă un meci fără gol primit pentru echipa lui Emil Săndoi

Final de meci. FC Voluntari – Chindia Târgoviște se termină 0-0

Min 90+3: Ocazie pentru Voluntari! Angelov a încercat un șut la colțul scurt din interiorul careului, dar Moldovan a fost atent și a reținut.

Min 45: Pauză la Voluntari. Este 0-0.

Min 35: Ocazie pentru FC Voluntari! Betancor trage din întoarcere și lovește transversala porții lui Moldovan. Mingea iese în afara terenului.

Min 12: Ocazie pentru FC Voluntari! Ricardinho centrează în careu pentru Ilie, dar acesta nu ajunge la timp pentru a relua și mingea trece prin fața porții.

Min 1: A început meciul.

FC VOLUNTARI: Rîmniceanu – Balaur, Tamaș, Armaș – Ricardinho, Droppa, Ivanov, Gheorghe, Briceag – Ilie, Betancor
ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

CHINDIA: Moldovan – Căpușă, Celea, Iacob, Dinu – Dulca, Rață – Popa, Neguț, Dumitrașcu – Florea
ANTRENOR: Emil Săndoi

FC Voluntari este pe loc de baraj înaintea acestei partide, poziția a 14-a. Ilfovenii au ajuns la 3 înfrângeri consecutive și tremură în lupta pentru evitarea retrogradării. În ultimul meci, FC Voluntari a fost umilită de FC Argeș, scor 0-3.

De cealaltă parte, Chindia Târgoviște traversează în sezon excelent. Echipa lui Emil Săndoi s-a luptat la play-off până în ultima etapă, iar în play-out domină autoritar. Chindia are 4 victorii și 2 remize și numai un singur gol încasat.

În sezonul regulat, Chindia i-a luat toate punctele lui FC Voluntari, fără să primească gol. A fost 2-0 pe "Anghel Iordănescu" și 1-0 la Târgoviște.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

15:25 LIVE SCOREAdina Diaconu – Wang Manyu 0-2 e ACUM în AntenaPLAY. Szocs a debutat cu victorie la Cupa Mondială Macao 2024 14:39 Reacţia lui Kyros Vassaras, după accidentarea horror suferită de Luca Matei! Verdict categoric în privinţa deciziei lui Haţegan 14:09 Poli Iaşi, mesaj de susţinere pentru Luca Mihai! Care este starea tânărului de 20 de ani 13:27 EXCLUSIV„Şi-a luat-o în cap” Neluţu Varga i-a dat replica lui Gigi Becali. Care sunt şansele ca Philip Otele să ajungă la FCSB 12:57 A murit Costel Corduneanu! Temutul interlop era internat într-un spital din Târgu Mureş. Motivul decesului 12:50 Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Luca Mihai, internat la spitalul Elias: „Am trăit momente cumplite” 12:03 „Antrenorul de titlu s-a întors la CFR Cluj!” Neluţu Varga, în extaz după ce a semnat cu Dan Petrescu. Când va începe noul mandat 11:43 Adrian Ilie i-a propus doi atacanţi lui Gigi Becali la FCSB. „Cobra” asigură: „Cu ei marchezi 45 de goluri pe sezon!” 11:23 Propunere şoc pentru Jurgen Klopp! Cum îl ajută Bayern să primească o ofertă de nerefuzat. Anunţul făcut de Fabrizio Romano 10:45 Atac la Ovidiu Haţegan şi arbitrii din cabina VAR, după accidentarea horror a lui Luca Mihai: „Nici nu există discuţii!” Vezi toate știrile
Dinamo - Poli Iaşi 1-0. Ahmed Bani, salvatorul "câinilor" în minutul 90+3
Liga 1 • 14 apr., 20:00
Dinamo – Poli Iaşi 1-0. Ahmed Bani, salvatorul „câinilor” în minutul 90+3! Dinamo a urcat pe locul 7 în play-out!
FC Voluntari – Oţelul Galaţi 1-1. Gălăţenii au obţinut remiza cu un gol marcat în minutul 90+4!
Liga 1 • 13 apr., 19:09
Oţelul - Dinamo LIVE SCORE
Liga 1 • 8 apr., 22:25
Oţelul – Dinamo 1-0. Gălăţenii au dat lovitura în prelungirile partidei! Dezastru pentru „câini”
Florin Pîrvu, cu lacrimi în ochi după ce şi-a umilit fosta echipă!
Liga 1 • 6 apr., 20:23
Florin Pîrvu, cu lacrimi în ochi după ce şi-a umilit fosta echipă! Mesaj ferm despre Petrolul în lupta pentru rămânerea în Liga 1
Liga 1 • 6 apr., 19:40
FC Voluntari a învins-o cu 4-0 pe Petrolul şi s-a îndepărtat de locurile de baraj! Cum arată acum clasamentul în play-out