FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1 | Adrian Mutu, bătut de fosta echipă! Marcelo Lopes a reuşit un gol de generic

Dragoș Vasile Publicat: 31 iulie 2021, 19:01 / Actualizat: 31 iulie 2021, 21:58

Adrian Mutu

REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

După o primă repriză lipsită de goluri, Lopes a înscris cu o execuţie superbă, în minutul 47. Portughezul a reluat din prima, o centrare din corner. Mingea s-a transformat într-un lob impecabil.

Armaş a dus scorul la 2-0, în minutul 78, după ce oaspeţii au gafat în defensivă.

Claudiu Bălan a redus din diferenţă în minutul 87, iar FC U Craiova 1948 a ajuns la trei meciuri consecutive în care marchează.

FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1

Update 21.10: Fluier final! FC Voluntari a câştigat confruntarea cu FC U Craiova 1948, scor 2-1.

Update 21.53: GOOOL Claudiu Bălan! Atacantul i-a readus echipa lui Mutu în joc cu doar câteva minute înainte de fluierul final.

Update 20.53: GOOOL FC Voluntari! Armaş a dus scorul la 2-0, după ce oaspeţii au gafat în defensivă.

Update 20.22: GOOOL Voluntari! Lopes, portughezul de 27 de ani al gazdelor, a înscris cu o execuţie superbă! El a reluat din prima, o centrare din corner. Mingea s-a transformat într-un lob impecabil!

Marcelo Lopes, gol de generic în FC Voluntari - FC U
Marcelo Lopes, gol de generic în FC Voluntari – FC U Craiova 1948

Update 20.01: Scorul este 0-0 la pauză.

Update 19.50: Probleme pentru Adi Mutu! Bauza s-a accidentat şi a fost schimbat cu Raicea.

Update 19.30: Ocazie FC U Craiova 1948! Albu l-a încercat pe Râmniceanu cu un şut de la distanţă, însă portarul nu a avut emoţii.

Update 19.17: Oaspeţii au prima ocazie. Şutul lui Bălan a fost prin de Râmniceanu.

Update 19.15: A început meciul de la Voluntari.

Update 19.00: Gazdele au stabilit preţuri de 50 de ron pentru bilete. Gestul i-a înfuriat pe olteni şi pe antrenorul lor, Adrian Mutu. „Nu e un gest normal. Ar fi trebuit să țină prețul 10 lei, nu să-l facă 50 de lei”, a spus antrenorul lui FCU Craiova, Adrian Mutu, pentru Look Sport.

Echipele de start

Fostul dinamovist Adam Nemec va debuta la FC Voluntari. De remarcat este faptul că atacantul nu a fost prezentat oficial la noua echipă,

FC Voluntari şi FC U Craiova 1948 se întâlnesc pentru prima oară în istorie. Confruntarea va avea loc pe Stadionul „Anghel Iordănescu”.

După 2 etape, ilfovenii sunt fără succes în Liga 1. FC Voluntari a pierdut în prima etapă cu Dinamo, scor 2-3, iar meciul trecut a fost învinsă de FC Botoşani, 0-1.

De cealaltă parte, echipa lui Adi Mutu a obţinut prima victorie în campionat după promovare. Oltenii au învins-o pe Dinamo cu 1-0. În prima etapă, alb-albaştrii au fost învinşi de campioana CFR Cluj, scor 2-3.

20:53 Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!” 20:52 Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea” 20:20 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 20:18 Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa 20:16 VideoTeodora, fiica lui Mihai Stoica, dezvăluiri emoţionante despre tatăl său şi FCSB: „E ca o altă familie pentru mine!” EXCLUSIV 19:25 Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică, la o zi după „revoluţia” anunţată la Rapid! Concluzia patronului giuleştenilor 19:03 AS Roma – Bayer Leverkusen şi Marseille – Atalanta LIVE TEXT (22:00). Încep semifinalele Europa League şi Conference League 18:43 FotoLovitura uriaşă pe care a dat-o fiica cea mică a lui George Copos! Reacţia milionarului: „Este incredibil, e un fenomen!” 18:36 Alpine a anunţat o mutare importantă! Cine a fost adus pentru a salva sezonul francezilor 17:53 „Dacă faci iar tâmpenia asta…” Basarab Panduru îl avertizează pe Dan Şucu, după „revoluţia” anunţată la Rapid: „Asta e ţurcă” Vezi toate știrile